Pozycjonowanie dla małych firm — czy warto?

Prowadzisz małą firmę? Dowiedz się, czy warto zainwestować w pozycjonowanie stron. Poznaj metody optymalizacji witryny, które są polecane dla właścicieli niewielkich biznesów. Dotrzyj do lokalnej społeczności swojego miasta i zwiększ zyski płynące ze sprzedaży produktów i usług.

Pozycjonowanie małej firmy

Zastanów się, skąd klienci dowiadują się o istnieniu Twojej firmy. Według najnowszych badań Jupiter Research, aż 81% konsumentów znajduje usługodawców poprzez wyszukiwarkę internetową. Ta liczba zdecydowanie zachęca do refleksji i pozwala zrozumieć, dlaczego pozycjonowanie jest jednym z najpotężniejszych narzędzi współczesnego marketingu. Dla osiągnięcia najlepszego efektu musisz jednak opracować optymalną strategię. Jak to zrobić?

Strategia SEO

Proces optymalizacji witryny składa się z szerokiego zakresu działań. Żeby je odpowiednio skoordynować i utrzymać założone cele, potrzebujesz dobrej strategii. Obejmuje ona między innymi:

  • dobór optymalnych fraz kluczowych,
  • analizę metod wykorzystywanych przez konkurencję,
  • regularne publikowanie tekstów zgodnych z algorytmami botów Google,
  • obserwowanie statystyk witryny i reagowanie na efekty wdrażania SEO.

Musisz określić, do jakich grup docelowych chcesz dotrzeć. Powyższe zadania będą realizowane w nieco inny sposób w dużej i małej firmie. W przypadku niewielkiego biznesu optymalizacja może być tania i bez problemu wpasuje się w dostępny budżet. Trzeba jedynie precyzyjnie wyznaczyć swoje cele.

Geolokalizacja i społeczność lokalna

Skoncentruj się na okolicach swojego miasta i najbliższym regionie. Wybieraj frazy kluczowe, które wskazują konkretne miejsca. Może to być na przykład: fryzjer w Koszalinie, restauracja w Toruniu lub sklep obuwniczy w Radomiu. Dzięki temu będziesz konkurować z mniejszą liczbą firm i lepiej zarządzisz swoim budżetem. To mało prawdopodobne, że do niedawno otwartego zakładu fryzjerskiego będą zjeżdżać klienci z drugiej części Polski. Właśnie dlatego postaw na pozycjonowanie lokalne i pamiętaj, że lokalizacja ma znaczenie.

Koszty i efekty działania SEO

Alternatywą dla procesów pozycjonowania są kampanie PPC. Reklama od razu pojawia się w miejscu widocznym dla użytkowników wyszukiwarki. Trzeba jednak za nią zapłacić. Patrząc długofalowo, wdrażanie SEO opłaca się bardziej. Jest tańsze i wydajniejsze. Pozycja w Google, która nie jest sponsorowana, wzbudza też większe zaufanie u klientów. Dzięki niej możesz zbudować pozytywny wizerunek marki i eksperta branży. Pamiętaj, by regularnie monitorować statystyki swojej witryny i sprawdzać, jakie efekty przynosi stosowanie określonych fraz. W zależności od reakcji użytkowników warto dokonywać korekt. Uwzględnij w swojej strategii konkurencyjność słów kluczowych i sięgaj również po te rzadziej używane przez innych usługodawców.

SEO w małej firmie

Każda firma może skorzystać na SEO. Jesteś właścicielem małego biznesu? Skup się na frazach kluczowych z lokalizacją i precyzyjnie wyznacz swoje grupy docelowe. Postaw na tanią i skuteczną optymalizację witryny, dzięki której dotrzesz do nowych klientów i zwiększysz swoje zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com