Poznań – miasto biznesu i kultury

Poznań jest miastem naprawdę wyjątkowym pod wieloma względami. To miejsce, które często jest wybierane ze względu na świetne warunki do życia, spędzania wolnego czasu, nauki i pracy. Czym się wyróżnia stolica Wielkopolski na polskiej mapie? Przekonajmy się!

Historia, kultura, edukacja

Przede wszystkim jego historia jest bardzo bogata i interesująca, dzięki czemu wakacyjny wyjazd można zorganizować wokół wielu atrakcji dotyczących dziejów początków kraju polskiego i nie tylko. Poza tym Poznań jest ośrodkiem edukacyjnym, do którego każdego roku przybywają całe rzesze studentów spragnionych nie tylko wiedzy, ale także atrakcji i wygód oferowanych przez miasto. Oprócz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza można wybrać także Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademię Muzyczną, czy też School of Form. To poważna konkurencja dla Warszawskiej oferty uczelni wyższych!

Nie wszyscy jednak są zainteresowani studiami czy historią i muzeami. Dlatego oprócz tego Poznań posiada także fantastyczne zaplecze kulturalne, które kwitnie o każdej porze roku. Co roku odbywa się dziesiątki koncertów, a w tym festiwale muzyczne, takie jak np. Spring Break. To showcase, który prezentuje najciekawszych artystów – także lokalnych! – w popularnych klubach rozsianych po całym centrum. Miłośnicy teatru mogą nie tylko wybrać się na spektakle odbywające się przez cały rok w poznańskich teatrach, ale także wziąć udział w kultowym już Festiwalu Malta, który obejmuje znacznie więcej niż jedną dziedzinę sztuki. Do tego w Poznaniu można zdecydować się na wiele festiwali i przeglądów filmowych, które odbywają się zarówno w kinach dużych sieci, jak i studyjnych.

Biznes, targi, konferencje

Oprócz atrakcji turystycznych, ciekawej historii i kultury oraz szkół wyższych, Poznań oferuje także wiele możliwości pod kątem biznesowym. Najbardziej znane w tej okolicy są oczywiście Międzynarodowe Targi Poznańskie, które są miejscem w którym organizowane są różnego rodzaju wydarzenia z wielu różnych dziedzin i branż. Przestrzeń MTP posiada wiele różnych hali i sal o różnych wielkościach i funkcjonalnościach. Dzięki temu można tutaj przygotować firmowe prezentacje produktowe, targi branżowe, zjazdy fanów i festiwale, a także konferencje. Oprócz Targów, w Poznaniu można wybierać spośród wielu innych obiektów oferujących przestrzeń dla biznesu, w tym Concordia, Bałtyk, czy Stary Browar.

Oprócz wspomnianych miejsc, wydarzenia biznesowe i firmowe można organizować także w licznych hotelach w Poznaniu lub okolicy. Dla osób przyjeżdżających na konkretną okazję dobrym wyborem będzie hotel pod Poznaniem, zlokalizowany blisko autostrady i węzłów komunikacyjnych łączących obiekt z różnymi częściami miasta. Polecamy wybór oferty sal konferencyjnych Hotelu Grand Royal – można tutaj nie tylko zaplanować odpowiednie wydarzenie, ale także zarezerwować noclegi dla gości z możliwością skorzystania ze strefy Wellness.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com