Poznaj największe firmy ubezpieczeniowe w Polsce i sprawdź, gdzie możesz porównać ich oferty w jednym miejscu

Rynek ubezpieczeniowy w naszym kraju jest niezwykle rozwinięty. Klienci mają szeroki wachlarz ofert ze strony kilkunastu różnych towarzystw. Pomimo tego wystarczy tylko udać się na jedną stronę internetową, która wyręczy nas w zestawieniu firm i pojedynczych ubezpieczeń.

Najwięksi polscy gracze ubezpieczeniowi

Historia PZU, czyli Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń sięga 1803 roku, jednak rozpoczęcie jego oficjalnej działalności datuje się na początek lat 20. XX wieku. Prywatyzacji zaczął ulegać dopiero w 1998 r. Ze względu na swe wieloletnie doświadczenie i świadczenie usług w zakresie ubezpieczeń osobowych i majątkowych, PZU zyskało miano jednego z najbardziej znaczących przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej oraz najdynamiczniej rozwijających się grup kapitałowych w Polsce. Skalę tego sukcesu potwierdza największa liczba klientów i ilość placówek znajdujących się na terenie całego kraju oraz działanie na wielu płaszczyznach, również kulturalnych i naukowych.

Ponad 3 miliony klientów nie może się mylić. Jednym z większych towarzystw ubezpieczeniowych jest brytyjska Aviva, obecna na naszym rynku od prawie 25 lat. Wcześniej była ona znana pod nazwą Commercial Union. Oferuje bardzo rozwinięty pakiet indywidualnych i grupowych ubezpieczeń na życie, świadczenia zdrowotne, ubezpieczenia komunikacyjne oraz fundusze emerytalne i długoterminowe inwestycje. Zajmuje się także profesjonalnym doradztwem w zakresie finansowego planowania bliższej i dalszej przyszłości.

W tym roku swoje 10-lecie w Polsce będzie obchodzić francuski koncern AXA Direct. Jest to jedna z największych firm finansowych na świecie, która pomimo swego krótkiego stażu na naszym rynku, zdobyła uznanie i zadowolenie ponad miliona Polaków. Warto zaznaczyć, że jest to przedsiębiorstwo, które w najszybszym tempie pozyskuje klientów. Korzystają oni z pełnego działu ubezpieczeń – zdrowotnych, na życie, inwestycyjnych, emerytalnych, komunikacyjnych czy w czasie podróży.

Zgromadzenie towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

Porównywarka OC i AC mfind.pl jako licencjonowany pośrednik ubezpieczeniowy zajmuje się profesjonalnym zestawianiem pakietów OC i AC z ponad 15 towarzystw obecnych na polskim rynku. Wśród nich znajdziemy oczywiście już wymienione koncerny, jak i inne firmy, tj. Proama, Generalia, Benefia, Goather, Link4, Allianz, You Can Drive, Warta Direct, MTU, Uniqa, Liberty Ubezpieczenia czy Signal Iduna. Sumując ich wszystkie bieżące propozycje, zyskujemy dostęp do nawet 76 ofert ubezpieczeń komunikacyjnych. Tak obszerna baza jest jednym z największych atutów tego kalkulatora cenowego.

Do niewątpliwych plusów trzeba również zaliczyć wygodę i łatwość poruszania się po stronie, regularne aktualizowanie ofert oraz bardzo krótki czas wypełniania prostego formularza i otrzymania starannie wyselekcjonowanych wyników. To szczególnie ważne dla tych użytkowników, którzy nie mają czasu na ciągłe sprawdzanie ofert czy spotkania z agentami ubezpieczeniowymi.

One Comment on “Poznaj największe firmy ubezpieczeniowe w Polsce i sprawdź, gdzie możesz porównać ich oferty w jednym miejscu”

  1. Jak każdy kierowca chciałem znaleźć najtańsze oc na rynku, ale wiele porównywarek, jakie znajdowałem w sieci było przestarzałych lub mało funkcjonalnych. W końcu trafiłem na panocek.pl i wreszcie znalazłem możliwość porównania aktualnych i bieżących ofert. Szczerze polecam takie porównywanie, gdyż dzięki temu może zostać Wam w kieszeni całkiem sporo kasy. Ja zaoszczędziłem kilkaset złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com