Poznaj najbogatsze Polki

Od zarania dziejów, to właśnie mężczyzna był tym, który zarabiał na utrzymanie swojej rodziny. W czasach „wczesnych” było to tylko zdobywanie jedzenia, oraz zagwarantowanie bezpieczeństwa swojej rodzinie.

Dziś jest wiele kobiet, które same sobie z tym radzą. Zarabiają olbrzymie pieniądze, gwarantując swojej rodzinie dostatni byt, oraz w/w bezpieczeństwo. Jest takie przysłowie mówiące o tym, że jak ktoś ma dużo, to dołożą mu do tego co ma, ale jak ktoś ma mało, to zabiorą mu nawet to, co już posiada.

Zapewne chodzi o to, że w tym życiu trzeba się wciąż starać i pracować na swój, oraz dalszych pokoleń byt. Jeśli będziemy leniwi, nikt nam nic nie da. Jeśli się postaramy i wykażemy zaradnością, dołożą nam drugie tyle do naszego majątku. Coś w tym jest. Ci, którzy są biedni, takimi pozostają, a nawet stają się jeszcze biedniejsi. Ci, którzy są bogaci, jakoś ich majątek się pomnaża i nawet sami nie wiedzą, jak to się dzieje. Dlatego warto się starać, a nie wciąż biadolić nad swym losem.

Najbogatsze Polki

Do najbogatszych Polek, które swoim zaangażowaniem, własnym wysiłkiem, oraz pomysłowością i innowacyjnością doszły do olbrzymich pieniędzy, można zaliczyć Annę Woźniak – Starak, której majątek szacowany jest na 3,3 mld zł.

Najbogatsze Polka jest żoną właściciela Polfarmy, Jerzego Staraka. Ktoś mógłby powiedzieć, że jej bogactwo, to „bycie żoną”. Nie jest to prawdą. Anna Woźniak – Starak prowadzi własną firmę Belvedere Łazienki Królewskie, w których kieruje prestiżową restauracją, oraz wspiera renowację w/w Królewskich Łazienek.

Kolejną panią z polskiego biznesu jest Grażyna Kulczyk, mogąca pochwalić się majątkiem o imponującej wartości 1,7 mld zł. Ona również byłą żoną najbogatszego Polaka.

Posiada imponującą kolekcję dzieł sztuki. W jej rękach jest również Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar. Można pomyśleć, że większość kobiet wybiła się na pracy swoich bogaty mężów.

Nie jest to do końca prawdą. Irena Eris, zajmująca dziewiątą pozycję w rankingu, wraz z mężem Henrykiem, kontroluje kosmetyczny koncern, działający pod marką: Dr Irena Eris. Jest ona także dyrektorem ds. badań i rozwoju we własnej firmie.

Kobiece ambicje

Nie tylko mężczyźni posiadają ambicje rozwojowe. Także kobiety od dawien dawna stawiały sobie za cel zabezpieczenie bytu własnych pokoleń. Jeśli zajmują się firmą, to przede wszystkim dlatego, aby zapewnić byt swoim dzieciom, oraz być może wnukom. Ścieżka kariery nie dotyczy ich samych.

Kiedy ich mąż pracuje po kilkanaście godzin na dobę, one koncentrują się nie tylko na własnej karierze, ale także na wychowaniu dzieci, utrzymaniu domu i zapewnieniu dobrobytu na kolejne lata. Często zajmują się sprawami dobroczynności, ochroną zabytków, zwierząt, czy nawet pomocą na świecie, dla mniej zaradnych.

To znacznie więcej, niż ich mężowie, którzy mają na celu jedynie pomnażanie majątku, oraz utrzymanie go na odpowiednim poziomie. Nie znaczy to, że kobieta jest bardziej ambitna. Tutaj płeć nie gra roli. Jednak kobieta z natury ma więcej priorytetów, którym musi sprostać. Jeśli już dorobi się majątku, czy to poprzez małżeństwo, czy też z powodu własnej inicjatywy, zajmuje się także innymi sprawami, którymi mężczyzna by się nie zajął.

Nie są to żadne rewolucyjne rewelacje. To zwykła przynależność płciowa. Z natury jesteśmy stworzone po to, aby troszczyć się o wszystko to, co jest nam przypisane. A nawet o więcej. Dlatego, nie ma się co dziwić zaradności kobiet w biznesie. Dbają o to, aby ich rodziny – przy okazji również inni ludzie – mogli skorzystać z ich pomysłów i zaradności.

Kobieta dobrze wie, że jeśli coś ma, to będzie jej dołożone. Jeśli nie ma, zostanie je zabrane wszystko to, co miała do tej pory. I dlatego walczy o pomnażanie majątku dla własnych dzieci, aby miały lepszy start w życiu i mogły urzeczywistniać jej marzenia. Mężczyźni jedynie chcą przekazać własny dorobek dzieciom. Kobiety, dają im możliwość zapanowania nad własnym życiem, poprzez pracę, kontynuowanie ich celów, oraz dążenie do bycia niezależnym finansowo.

Źródło:

kobieco.pl

One Comment on “Poznaj najbogatsze Polki”

  1. Jeżeli mowa o Pani Kulczyk to na zdjęciu z powyższego artykułu ma przepiękny naszyjnik 🙂 Podobny widziałam na sklepie http://www.alicejo.pl/kolie. Cena pewnie dużo niższa bo to sztuczna biżuteria, ale tak dobrze zrobiona, że nikt chyba nie zauważy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com