Dobra dla skóry, włosów, Ciebie: poznaj jedwabną pościel!

Jedwabne poszwy na kołdry mogą pomóc Ci zmienić sposób snu. Oprócz tego, że taka poszewka jedwabna jest luksusowym dodatkiem do sypialni, ma kilka zalet zdrowotnych. Choć nieco droga – jest to naturalny materiał, który dobrze wpływa na ciało. Dobrze reaguje również na temperaturę ciała. Jest znany z tego, że jest miękki dla twoich włosów i skóry i jest wysoce oddychającym materiałem.

Oto niektóre z głównych zalet jedwabnych poszewek na kołdry, które czynią je wartościową inwestycją.

Pomaga zapobiegać przegrzaniu

Jest to być może jedna z najważniejszych zalet jedwabnej pościeli. Podczas snu pod tradycyjną pościelą ciepło i pot ciała zostają uwięzione pod kołdrą wraz z ciałem. Jednak to ciepło i wilgoć są skutecznie odprowadzane za pomocą jedwabnej pościeli. Powszechnie wiadomo, że jedwab odprowadza zarówno wilgoć, jak i ciepło dwa razy szybciej niż bawełna, chociaż bawełna może zmniejszyć wilgotność w łóżku nawet o 50%. Oznacza to, że jedwab może pomóc utrzymać twoje ciało w idealnej temperaturze nawet w najgorętsze noce. Powoduje to dobrą jakość snu, która owocuje tym, że rano można się obudzić świeżym i wypoczętym.

Redukcja alergii

Alergie można zmniejszyć, usuwając dodatkową wilgoć, ponieważ zapobiega to alergenom, takim jak roztocza, w mieszkaniu. Pozwala to również łatwiej oddychać w nocy. Ponadto jedwab jest naturalnie hipoalergiczną tkaniną. Wiele osób ma alergię na bawełnę lub inne tanie materiały, podczas gdy bardzo niewiele osób ma alergie na jedwab. Dzięki temu nigdy nie obudzisz się z kichaniem lub kaszlem podczas snu pod jedwabną pościelą.

Zmniejsza ekspozycję chemiczną

Innym powodem wyboru jedwabnej pościeli do domu jest to, że zmniejsza ona narażenie na niebezpieczne chemikalia, które mogą być stosowane w innych rodzajach pościeli. Przez cały dzień jesteśmy narażeni na działanie różnych chemikaliów. Bawełna jest zwykle traktowana różnymi agresywnymi chemikaliami, dzięki czemu jest odporna na zmarszczki i ogień. Dlatego podczas snu pod bawełnianą pościelą te substancje chemiczne ocierają się o skórę podczas snu w nocy. Oddychasz im także przez całą noc. Pościel z czystego jedwabiu nie jest jednak poddawana działaniu żadnych chemikaliów, ponieważ może to zniszczyć miękką i gładką teksturę tkaniny. Jedwab jest naturalnie pozbawiony zmarszczek i ognioodporny. Dzięki temu jesteś chroniony przed narażeniem na wiele z tych chemikaliów podczas spania na czystej jedwabnej pościeli.

 Pomaga w łagodzeniu obolałej skóry

Kolejną zaletą jest to, że jedwab może również łagodzić ból skóry. Robi to, będąc wyjątkowo miękkim. Podczas spania na jedwabnej pościeli z wysypką lub poparzeniem słonecznym tkanina przesuwa się po obolałych obszarach. Z drugiej strony bawełniana pościel chwyta nierówną i zranioną skórę, co może ją jeszcze bardziej podrażnić. Jedwab nie ociera skóry, a wysypka lub oparzenie słoneczne mają większą szansę na szybsze gojenie się, gdy mają do czynienia właśnie z jedwabną pościelą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com