Poznaj 4 wnętrzarskie trendy, które odmienią Twoje mieszkanie

Stylowo urządzone mieszkanie stanowi doskonałą przestrzeń do spędzania czasu z najbliższymi. Powoli odchodzimy od ciemnych i ciężkich wnętrz na rzecz lżejszych, jaśniejszych i bardziej przytulnych dodatków.

Trend pierwszy: fototapety

Osoby urodzone w czasach PRL-u z pewnością świetnie pamiętają ściany mieszkań ozdobione bajecznym widokiem lazurowego wybrzeża i czystych plaż. Motyw ten miał uprzyjemniać życie Polaków zmagających się z szarzyzną codziennego życia, monotonią ulic i mieszkań w czasach, w których ciężko było o cokolwiek.

Dziś fototapety powracają do polskich wnętrz ze zdwojoną siłą. I choć zagraniczne podróże stały się jak nigdy wcześniej tanie i łatwo dostępne, w ponure dni roku (których wcale nie jest mało) chcemy mieć trochę kolorów i słońca w naszych domach. Fototapety z motywem lasu czy egzotycznych plaż to również ukłon w stronę natury i jej fantastycznych wytworów. To drobna rekompensata za to, że żyjąc w mieście mamy ograniczony dostęp do bezkresnych zielonych pól i szumiących lasów.

Trend drugi: satynowe złoto i mosiądz

W 2018 roku projektanci wnętrz zachęcają, aby do mieszkania zaprosić dodatki w kolorze satynowego złota i mosiądzu. Pozwalają one podnieść rangę przestrzeni oraz sprawić, że pokój wydaje się bardziej wykwintny. W kolorze satynowego złota i mosiądzu mogą być wykonane ramki na zdjęcia, wazony, baterie umywalkowe i wannowe czy wieszaki na ręczniki. Mosiądz i złoto świetnie komponuje się z barwą pudrowego różu oraz bieli. Dodatki w tej i innych barwach można znaleźć w sklepie online dotd.pl.

Trend trzeci: zieleń we wnętrzu

Po miesiącach, w których dominowały pastele, przyszedł czas na nieco bardziej zdecydowane kolory – dojrzałą ciemną zieleń,  orzeźwiającą limonkę i stonowaną miętę. Każdą z tych barw spotkamy jako element charakterystyczny mebli (kanap, foteli czy puf), dywanów, zasłon czy drobnych dodatków. To, jak dużo wprowadzimy tych charakterystycznych barw do wnętrza, zależy tylko od nas samych.

Trend czwarty: barwy ziemi

W 2018 roku człowiek powraca do natury. Chce być bliżej niej również wtedy, gdy przebywa wewnątrz pomieszczenia. Dlatego wszędzie tam, gdzie się tylko da, stawia kwiaty doniczkowe lub tworzy zielone ściany. Otacza się również kolorami ziemi, dobierając dodatki w odcieniu zieleni, brązu, terakoty, piasku czy marmuru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com