Powody, dla których firmy wykorzystujące Digital Signage do komunikacji wewnętrznej pracują wydajniej

Nie każdy się zastanawia nad tym, że Digital Signage można wykorzystać nie tylko do prezentowania swoich produktów, promocji, pokazania menu, udostępnienia swoich social mediów i wyświetlania postów czy komentarzy na ekranie, wayfindingu, ale też i do poprawy komunikacji wewnętrznej. Zatem okazuje się, że Digital Signage można wykorzystać zarówno do pozyskiwania klientów, jak i do wewnętrznych celów biznesowych. Sposób wykorzystania Digital Signage zależy oczywiście od firmy i ich aktualnych potrzeb.

Właściwy przekaz dla właściwych pracowników

Ekrany do Digital Signage są ostatnio coraz częściej wykorzystywane do poprawy komunikacji wewnętrznej. Organizowanie pracy w zespołach jeszcze nigdy nie było tak proste. Jeśli ustawisz w przemyślanym miejscu w biurze, czyli takim, w którym często przebywają Twoi pracownicy, ekrany do Digital Signage, od razu będą oni szybciej i skutecznej informowani o wszystkim o czym byś potrzebował. Digital signage może wyświetlać przejrzyste statystyki np. o wynikach sprzedażowych, kto został pracownikiem miesiąca albo że firma zdobyła super kontrakt i jest okazja do świętowania. Korzystając z połączenia z oprogramowaniem do zarządzania, takim jak; Salesforce, SAP i Exact, jako firma możesz mieć niezbędne informacje wyświetlane do właściwego pracownika. Digital signage usprawnia pracę pracowników i przepływ informacji.

Zwiększenie wydajności pracy

Digital Signage można wykorzystywać na różne sposoby, oprócz tego co zostało już powiedziane to można użyć go również jako system rezerwacji sal konferencyjnych. Chyba wszystkim jest dobrze znany problem z dublami w rezerwacji sal lub gdy ktoś wszedł nam podczas spotkania, gdyż nie wiedział, że sala jest już zajęta. W takich sytuacjach może pomóc właśnie Digital Signage. Wszystkie niezbędne informacje są automatycznie wyświetlane na ekranie umieszczonym obok sali, ułatwiając planowanie spotkań. Drugim sposobem zwiększenia wydajności pracy jest wayfinding. Jest to powszechnie stosowanym systemem Digital Signage służący do nawigowania gości i pracowników do właściwego miejsca przeznaczenia. Takie rozwiązania komunikacyjne zapewniają usprawnienie procesu i zapobiegają powstawaniu wąskich gardeł.

Satysfakcja z pracy

Pracownicy aktywnie pracują przez wiele godzin w organizacji każdego tygodnia. Są oni również najważniejszym aktywem firm. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na pracowników i codziennie ich motywować. Digital Signage jest właściwym narzędziem do angażowania pracowników w organizację. Badania wykazały, że poinformowani ludzie są bardziej zaangażowani, lojalni, wydajni i mniej nieobecni niż zwykle. Dzięki Digital Signage pracownicy są informowani o takich wydarzeniach jak: urodziny, rocznice, wydarzenia związane z pracą i/lub nowi współpracownicy. Pracownicy mogą udostępniać zdjęcia w mediach społecznościowych z hashtagami, które później będą wyświetlane na ekranach w pracy. Pamiętajmy, że wspomnienia z wesołych, nieformalnych imprez budują pozytywną atmosferę pracy w firmie. Dodatkowo, Digital Signage może być wykorzystany do informowania pracowników o nowościach. Zachęca to do rozmów podczas przerw w pracy co buduje więź między pracownikami. Zawartość Digital Signage może również wyświetlać specyficzne wiadomości dla określonych branż. Dodatkowo, dzięki Digital Signage można zachęcać i/lub motywować pracowników poprzez mini-konkursy wyświetlane na ekranach.

Oczywiście, istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z Digital Signage. W zasadzie Digital Signage może być użyteczny we wszystkich obszarach. Jeśli planujesz używać digital signage.

Polecamy:
Oczyszczacz powietrza do biura to dobra inwestycja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com