Różne typy SEO – na jakim powinieneś się skupić najbardziej?

Codziennie dokonuje się ponad 3,5 miliarda wyszukiwań online. Jest to średnio 40 000 zapytań na sekundę. Za każdym razem wyszukiwarki pozycjonują strony internetowe na podstawie SEO. Najlepsze strony internetowe mają współczynnik klikalności na poziomie 34,36% i mobilny CTR na poziomie 35%.

Opłaca się zoptymalizować swój biznes. Z ukierunkowanych kampanii SEO korzystają firmy B2B i B2C. Prawie 60% marek B2B zyskuje więcej potencjalnych klientów dzięki optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. W przypadku marek B2C oczekuje się, że do 2021 r. sprzedaż e-commerce będzie jeszcze większa!

Istnieją dwa rodzaje optymalizacji pod kątem wyszukiwarek:

  • SEO na stronie,
  • SEO na zewnątrz.

Google szuka organicznego zastosowania obu typów.

SEO na stronie

Aby rozpocząć ulepszanie optymalizacji, musisz znać terminologię. SEO na stronie polega na tym, że Twoja strona musi być przyjazna dla wyszukiwarek. To cała podstawa Twojej witryny.

Skoncentruj się tutaj na umieszczaniu treści i słów kluczowych. Wyszukiwarki szukają tych sygnałów, aby lepiej zrozumieć twoją treść – czy ma to znaczenie, czy jest zaufane. Jeśli rozumiesz, czego szukają algorytmy optymalizacji, możesz skutecznie usprawnić treść. Głównym algorytmem do zapoznania się jest Google. Google stanowi prawie 95% ruchu organicznego i jest główną używaną wyszukiwarką.

Ale nie bądź nadmiernie zależny. Poleganie na jednej platformie może później stworzyć niestabilność biznesową. Twoja treść musi być rozpoznawalna dla wszystkich głównych wyszukiwarek – intencje witryny muszą być jasne.

Plusy i minusy SEO na miejscu

Optymalizacja na miejscu jest łatwa do zrozumienia, jeśli utworzysz jasną strategię.

  • Tytuły muszą być odpowiednie i krótkie, najlepiej nie więcej niż 60 znaków.
  • Naucz się poprawnie używać formatowania, np. H1, H2, H3, aby zapewnić przejrzystą strukturę.
  • Liczba wyszukiwań na urządzeniach mobilnych rośnie. Upewnij się, że optymalizacja mobilna jest najważniejsza w projektowaniu witryny.
  • Treść musi być łatwo dostępna i niepowtarzalna.

Pozycjonowanie na stronie jest łatwe do wdrożenia, ponieważ daje swobodę kontroli – sam decydujesz, jak sprzedajesz się odbiorcom. Ale optymalizacja tego rodzaju również wiąże się z pułapkami.

Natychmiastowe wyniki nie są gwarantowane i nie masz kontroli nad rodzajem zaangażowania, które otrzymasz. To, co jest dla Ciebie ważne, będzie miało tylko 56% trafności w zakresie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Musisz także poradzić sobie z aktualizacjami oprogramowania.

Pozycjonowanie na zewnątrz

Pozycjonowanie SEO to sposób na zwiększenie wiarygodności firmy. Rozszerzasz kampanię SEO poza swoją witrynę, aby lepiej promować swoją markę. Linkowanie jest istotnym narzędziem marketingowym. Ale czy naprawdę konieczne są backlinki? Tak, zawsze. Pomagają budować wzajemnie korzystne partnerstwa z innymi firmami i rozpoczynają rozmowę z klientami. Ale to tylko połowa optymalizacji poza stroną. Media społecznościowe są drugą. Dlaczego? Użytkownicy polegają na kanałach mediów społecznościowych przy wyszukiwaniu usług i produktów – stały się mini wyszukiwarkami. Ponad 50% firm korzystających z mediów społecznościowych osiągnęło większą sprzedaż w ciągu dwóch lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com