Postaw na szklane drzwi i powiększ swoją przestrzeń życiową!

Istnieje szereg różnic stylistycznych między tradycyjnymi i współczesnymi projektami domów. Jednym z największych jest wykorzystanie przestrzeni.

Tradycyjnie domy były bardziej odgrodzone, gdzie każdy pokój wydaje się być podzielony na segmenty. Jeśli nie było drzwi na zawiasach lub kieszonkowych, były przynajmniej klasyczne drzwi. Następnie, w latach 70-tych, otwarty plan piętra zburzył ściany i szybko stał się najpopularniejszym trendem w projektowaniu domów.

Ta popularność nie zmalała. Ale ponieważ zabawki dla dzieci przejmują każdy pokój, a domowe biuro miesza się z przestrzenią życiową, rośnie pragnienie przywrócenia pozorów separacji w domach wszystkich stylów. Drzwi przesuwne wewnętrzne to świetne rozwiązanie.

Zalety szklanych drzwi przesuwnych

Wewnętrzne przesuwane szklane drzwi łączą to, co najlepsze zarówno z tradycyjnych, jak i współczesnych planów pięter. Możesz utrzymać swoją otwartą koncepcję, utrzymując otwarte drzwi. Lub zamknij je, aby zapewnić sobie trochę prywatności i separacji, nie sprawiając, że Twój dom poczuje się zamknięty. Ta elastyczność projektowania przynosi szereg innych korzyści do wnętrza Twojego domu.

Konfigurowalna przestrzeń

Potrzeby zmieniają się, im dłużej jesteś w domu. Z biegiem lat pokój bonusowy może przekształcić się w sypialnię, gabinet, pokój zabawek, pokój gier lub pokój rzemieślniczy. Wewnętrzne drzwi przesuwne mogą podzielić dwa pokoje lub podzielić jeden pokój na dwa, dzięki czemu możesz łatwiej dostosować istniejący plan piętra do swoich potrzeb przestrzennych.

Ulepszony przepływ

Drzwi przesuwne wewnętrzne oszczędzają również miejsce, co poprawia przepływ w Twoim domu. Nie musisz się martwić, że wpadniesz na otwarte drzwi za każdym razem, gdy wejdziesz do pokoju, ani nie będziesz zmuszony dekorować i projektować przestrzeni wokół tradycyjnych drzwi.

Więcej naturalnego światła

Tradycyjne domy mają zazwyczaj więcej okien na większej liczbie stron domu. Podczas gdy współczesny styl i nowoczesny wystrój wnętrz, oba mają większe, niezasłonięte okna lub ściany ze szkła. W każdym razie naturalne światło może nie docierać do wnętrza domu. Lub oświetlenie może być nierówne, gdy po południowej stronie domu jest dużo światła, a po przeciwnej stronie jest bardzo mało.

Włączając wewnętrzne przesuwane szklane drzwi zamiast pełnych drzwi lub ściany, możesz sprawić, że promienie słoneczne będą swobodniej przepływać po całym domu.

Ulepszony styl

Istnieją dziesiątki różnych drzwi przesuwnych, które możesz dopasować do swojego stylu. Drzwi z drewna z recyklingu dodają rustykalnej estetyki. Drewniane drzwi stodoły zapewniają poczucie nowoczesnego wiejskiego domu. Ale jeśli chcesz zachować otwartość i zwiększyć ilość naturalnego światła, drzwi tarasowe są dobrym rozwiązaniem.

Drzwi tarasowe oferują te same korzyści we wnętrzu domu, co na ścianie zewnętrznej, łącząc styl i piękno z funkcjonalnością. Istnieje wiele funkcji do wyboru, dzięki którym drzwi przesuwne będą idealnie pasować do wystroju wnętrza. Stwórz prywatną przestrzeń do pracy lub zabawy i ciesz się domem na nowo.

Do stworzenia artykułu zainspirowała nas oferta: pan-szklarz.pl/hurtownia-szkla/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com