Posnet Ergo – kasa fiskalna warta Twojej uwagi

Ergo to kasa fiskalna, która zadebiutowała na polskim rynku na początku 2016 roku. Nowe urządzenie marki Posnet jest przykładem tego, jak bardzo w ostatnich latach zmieniły się rozwiązania technologiczne dla handlu. Charakteryzuje się bowiem zarówno małymi gabarytami, jak i dużą wydajnością. A oprócz tego – oferuje funkcjonalności dotąd niespotykane.

Przedsiębiorcy mogą obecnie wybrać urządzenie rejestrujące spośród szerokiego wachlarza modeli. Na rynku są dostępne nie tylko rozbudowane, systemowe kasy fiskalne, ale także rozwiązania dla handlu wyróżniające się małymi gabarytami. Natomiast w parze z niewielkimi wymiarami idzie bardzo często możliwość skorzystania z wielu przydatnych funkcji. Dzięki temu kompaktowe urządzenia również sprawdzają się w punktach handlowo-usługowych bądź lokalach gastronomicznych.

Suma wszystkich zalet kas fiskalnych

Zgodnie z definicją, kasa fiskalna jest urządzeniem, które pozwala na rejestrowanie obrotu oraz wystawianie paragonów. Niemniej, modele produkowane współcześnie gwarantują znacznie szerszy zakres funkcji. Przy użyciu kasy można m.in. przechowywać kopie paragonów fiskalnych w formie elektronicznej – na pojemnej karcie pamięci SD bądź microSD. Ponadto, większość urządzeń tego typu posiada programowalne klawisze, które można wykorzystać do szybkiej sprzedaży popularnych elementów asortymentu oraz bezpośredniego wywoływania często używanych funkcji, np. wydruku raportu dobowego. Osobną kwestią są zaś wydajność i wytrzymałość mechanizmu drukującego. W dzisiejszych czasach wystawienie paragonu fiskalnego zajmuje dosłownie chwilę, dzięki czemu klient nie musi długo czekać na otrzymanie tego dokumentu.

Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie wspomniane funkcjonalności mogą wystąpić równocześnie w tym samym urządzeniu rejestrującym. Dowodem na to model Ergo. Nie bez powodu urządzenie zostało określone przez swojego producenta, markę Posnet, mianem „sumy wszystkich zalet” kas fiskalnych. Co więcej, pomimo obecności tak wielu przydatnych rozwiązań technologicznych, Ergo gabarytami przypomina smartfona. Wymiary tego urządzenia to tylko 230 x 62 x 94 mm (wysokość, głębokość, szerokość). Dzięki temu kasa świetnie leży w dłoni, a jej transportowanie nie sprawia najmniejszych problemów.

Więcej informacji o produkcie: Posnet Ergo – informacje o kasie fiskalnej

Ty decydujesz, jakiego urządzenia używasz

pckf-posnet-ergo-kasa-fiskalna-warta-twojej-uwagi

Szeroki wybór kas fiskalnych to nie jedyna cecha współczesnego rynku technologii sprzedaży. Poszczególne modele charakteryzują się bowiem różnymi wariantami, które pozwalają na jeszcze precyzyjniejsze dostosowanie urządzenia do potrzeb firmy. Najczęściej ten dodatkowy wybór dotyczy różnych wersji pojemności bazy towarowej, odmiennych konfiguracji interfejsów komunikacyjnych oraz akcesoriów zewnętrznych. Niemniej, dotychczas na większość rozszerzeń trzeba było się zdecydować już w momencie zamawiania kasy. Wymagało to więc uwzględnienia aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa oraz rozwoju biznesu w perspektywie kilku lat. A jak łatwo sobie wyobrazić, niekiedy trudno podjąć taką decyzję. Wymaga to bowiem odpowiedzi na pytanie: Wydać więcej, żeby mieć spokój w przyszłości, czy też zaoszczędzić na starcie i sprawdzić, jakie zmiany nastąpią w najbliższym czasie? Model Ergo pokazuje, że nie zawsze trzeba mierzyć się z takimi dylematami.

Nawet najbardziej ekonomiczny wariant kasy fiskalnej marki Posnet można rozbudowywać wraz z rozwojem firmy. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorca nie musi płacić za funkcje, których nie potrzebuje w momencie rozpoczęcia rejestrowania obrotu. A jeżeli w przyszłości biznes będzie wymagał dodatkowych rozwiązań, Ergo zagwarantuje ich łatwe wdrożenie – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

O jakie funkcje chodzi konkretnie? Po pierwsze, o pojemność bazy towarowej. Dostępne są tu 3 warianty – 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. Początkowo można sięgnąć po Posnet Ergo z najmniejszą bazą produktów lub usług, a wraz z pojawieniem się dodatkowych elementów w asortymencie firmy – zwiększyć ten parametr o 2 000 lub 4 000 pozycji.

Po drugie, kasa standardowo posiada 2 złącza komunikacyjne – USB oraz wejście służące do podłączenia szuflady na pieniądze. Do dyspozycji przedsiębiorcy są również 3 dodatkowe konfiguracje, dostępne w momencie zamawiania urządzenia: moduł rozszerzony I (USB, 2 x RS-232), moduł rozszerzony II (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) albo moduł rozszerzony III (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Jednakże, każdy wariant modelu Ergo można w dowolnym momencie rozbudować o interfejs do bezprzewodowej wymiany danych: moduł Bluetooth, Wi-Fi albo modem 3G.

Po trzecie, nowa kasa fiskalna marki Posnet oferuje funkcjonalność, która jest znana z innych modeli tego producenta (Revo oraz Neo XL EJ). Chodzi o możliwość pełnego zintegrowania urządzenia fiskalnego z szalką ważącą. Połączenie tego typu zapewnia znacznie wygodniejsze i szybsze obsługiwanie klientów. Zarówno ważenie produktów, jak i rejestrowanie transakcji odbywa się bowiem przy użyciu jednego interfejsu użytkownika – wyświetlacza i klawiatury Posnet Ergo.

Czytaj także: Kasa fiskalna Posnet Ergo – artykuł na kreatywna.pl

Jedna kasa fiskalna, wiele zastosowań

W przypadku Posnet Ergo trudno jednoznacznie zdefiniować branżę, w której ta kasa sprawdzi się najlepiej. Urządzenie charakteryzuje się tak dużą wszechstronnością i wydajnością, że bez problemu poradzi sobie w różnego rodzaju punktach handlowo-usługowych oraz małych restauracjach. Co więcej, na model Ergo powinni również zwrócić uwagę przedsiębiorcy, którzy zajmują się sprzedażą obwoźną lub oferują dojazd do klienta. Wszystko dzięki temu, że ostateczna funkcjonalność tej kasy fiskalnej zależy w dużej mierze od właściciela firmy i podjętych przez niego decyzji.

Polecamy również:
Rodzaje kas fiskalnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com