Posiłki o odpowiedniej temperaturze

W każdej restauracji czy barze kluczowe jest utrzymanie właściwej temperatury potraw. Serwowanie zimnych czy chłodnych dań to dyskwalifikacja dla kucharza w oczach gości. Warto zainwestować m.in. w bemary i pojemniki termoizolacyjne do transportu.

Podgrzewacze gastronomiczne – praktyczne rozwiązanie

Zarówno w małej, jak i dużej gastronomii niezbędne są różne meble, sprzęty i drobne akcesoria, które pozwolą zachować właściwą temperaturę przygotowywanych dań. Ich wybór jest bardzo duży – są to m.in. bemary, termosy, warniki do wody, kociołki do zup, opiekacze, witryny grzewcze i podgrzewacze, ale też kompletne układy grzewcze itd. Jakie elementy wyposażenia powinny być w każdym lokalu gastronomicznym?

Warnik do wody

Jak sama nazwa wskazuje, warnik służy do utrzymywania temperatury wody. Przeznaczony jest do zagotowywania dużej ilości wody, jej przechowywania i dystrybucji. Najczęściej znajduje się na wyposażeniu barów, stołówek oraz imprez organizowanych przez firmy cateringowe. Można w nim zagotować nawet do 20 litrów i przechować ją w temperaturze w zakresie od 30 do 100 stopni °C.

Poza tym warnik z praktycznym kranikiem może mieć też inne zastosowanie – można go wykorzystać do zaparzania herbaty, kawy rozpuszczalnej lub zbożowej i innych napojów gorących, a nawet do warzenia alkoholu – piwa i wina. Dobrym wyborem będzie warnik wyprodukowany ze stali nierdzewnej, łatwy w eksploatacji i czyszczeniu.

Pojemniki w gastronomii

Pojemniki termoizolacyjne są lekkie, ale zarazem wytrzymałe i dobrze spełniają swoją rolę. Mają szczelną pokrywę wykonaną z polipropylenu, która pozwala utrzymać pożądaną temperaturę żywności i zagwarantuje bezpieczny przewóz potraw – na przykład w restauracji oferującej dowóz dań.

Pojemniki gastronomiczne GN. Pojemniki GN ze stali nierdzewnej to podstawa w lokalach gastronomicznych – odpowiadają obowiązującym normom, przekazują informację o rozmiarze naczynia, usprawniając bieżącą pracę w lokalach i firmach zajmujący się logistyką. Cechuje je również solidna konstrukcja i łatwość w utrzymaniu w czystości.

Termosy gastronomiczne

Praktyczne termosy gastronomiczne mają za zadanie utrzymać potrawy oraz napoje w konkretnej temperaturze. Zwykle przechowuje się w nich dania gorące – przydają się na warsztatach, konferencjach, szkoleniach oraz imprezach organizowanych przez firmy cateringowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com