Posiadasz domenę .eu? Przygotuj się na Brexit!

Na koniec marca 2019 roku, po niemal trzech latach od zakończenia referendum, Brexit w końcu stanie się rzeczywistością. Mamy więc dokładną datę oraz nieco jaśniejszy obraz tego, co Brexit będzie oznaczać dla przedsiębiorstw. Jedna z najważniejszych zmian będzie dotyczyć domeny .eu.

Czym jest domena .eu?

Na wstępie warto wspomnieć, że domena .eu jest jedną z najczęściej wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa brytyjskie. Korzystają z niej firmy wszelkiej wielkości, jak również osoby samozatrudnione. Wszelkie adresy stron internetowych oraz mailowe zakończone sufiksem .eu należą właśnie do tej domeny.

Jest to problematyczne, ponieważ .eu jest jedną z nielicznych domen na świecie o wyraźnym powiązaniu politycznym, w tym przypadku oczywiście z Unią europejską. Konsekwencją tego jest to, że przedsiębiorstwa założone w UK nie będą mogły już korzystać z tej domeny po nastąpieniu Brexitu.

Konsekwencje

Choć z pewnością możemy stwierdzić, że przedsiębiorstwa nie będą już mogły korzystać z domeny .eu, nie wszystko jest jak na razie takie oczywiste. Niezaprzeczalny jest fakt, że strona, która pozostanie na tej domenie, będzie nieosiągalna dla użytkowników – w jej miejscu pokaże się jedynie informacja o błędzie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku maili – staną się one zwyczajnie nieosiągalne. Wynikające z tego konsekwencje mogą być dla przedsiębiorstw katastrofalne, biorąc pod uwagę, jak istotna w dzisiejszych czasach jest widoczność w sieci.

Nie wiemy jednak, jak wiele czasu zajmie wdrożenie tych zmian. Mogą one dziać się stopniowo, ale również mogą wejść w życie nagle, po upływie 48 godzin. Nie do końca pewny jest też w tym momencie efekt na ranking wyników wyszukiwania – nie pomaga w tym przypadku fakt, że nikt z Google nie wypowiedział się jeszcze na ten temat, tak że nie wiemy, czy przedsiębiorstwa będą mogły liczyć na jakąkolwiek pomoc, która uchroni je przed upadkiem. Istnieje wiele niewiadomych, dlatego tym bardziej istotnym staje się odpowiednie przygotowanie.

Jak się przygotować?

W tym momencie zdajesz sobie sprawę z tego, że jest problem, co już stanowi pierwszy krok do ograniczenia konsekwencji zmiany domeny. Samo założenie nowej domeny jest jednak bardziej problematyczne niż się wydaje, dlatego też, w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów, warto jest zasięgnąć pomocy eksperta.

Neadoo to firma zajmująca się marketingiem online już od wielu lat funkcjonująca na rynku brytyjskim. Doskonale znają realia panujące tu, dlatego mogą zaoferować Ci najlepszą pomoc w przenoszeniu domeny. Pomogą Ci zarówno w opracowaniu jak i wdrożeniu odpowiedniej strategii, dzięki czemu będziesz w pełni przygotowany na Brexit. Skontaktuj się z Neadoo już dziś i ustal wszystkie szczegóły!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com