Porównywarki kantorów. Dlaczego warto z nich korzystać?

Jeszcze do niedawna chcąc wymienić walutę byliśmy zmuszeni do żmudnego poszukiwania najlepszej oferty kantorów stacjonarnych w najbliższej okolicy. Pieniądze trzeba było posiadać w gotówce, a porównywanie ofert różnych kantorów odbywało się na zasadzie wędrówki od drzwi do drzwi i spisywania aktualnych kursów z tablic wiszących w lokalu. Dziś transakcje walutowe odbywają się znacznie łatwiej i bezpieczniej.

Fenomen kantorów internetowych

Postępująca cyfryzacja przyniosła ze sobą zmiany w niemal każdej dziedzinie życia. Nie ulega wątpliwości, że szybki dostęp do informacji oraz możliwość robienia zakupów przez Internet umożliwia konsumentom znaczne oszczędności, zarówno pieniędzy, jak i czasu. Ceny towarów w sklepach internetowych są z reguły niższe niż w lokalach stacjonarnych i ta sama reguła odnosi się również do pieniędzy.

Bezgotówkowa wymiana walut jest dla klienta bardzo wygodną opcją, przede wszystkim dlatego, że nie wymaga wychodzenia z domu z dużą ilością gotówki. Kluczową rolę odgrywa tutaj bezpieczeństwo, ale także tempo takich transakcji walutowych – wyjaśnia nasz rozmówca z kantoru internetowego centnet.pl. Jeszcze kilka lat temu, chcąc skorzystać z takiej możliwości byliśmy skazani na usługi banków, te jednak zawsze proponują ceny mniej korzystne niż kantory.

Obecnie olbrzymią konkurencją dla banków są kantory online. Zazwyczaj uruchamiane są one jako dodatkowa platforma przy istniejących już kantorach stacjonarnych, które w ten sposób poszerzają swoją ofertę dla dotychczasowych klientów. Operacje walutowe dokonywane w kantorach internetowych z jednej strony pozwalają na duże oszczędności, z drugiej zaś przebiegają bardzo szybko i bez konieczności poruszania się po mieście z gotówką.

Korzystna wymiana walut przez Internet

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku tradycyjnych kantorów, również ich internetowe odpowiedniki konkurują o klientów przez oferowanie różnych kursów. Różnice między poszczególnymi kantorami mogą wynosić ułamki groszy, jednak ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku obracania dużymi kwotami.

Dochód kantoru internetowego może pochodzić z dwóch źródeł: tzw. spreadu, czyli różnicy między ceną kupna a sprzedaży, albo prowizji pobieranej za transakcję. Oznacza to, że porównanie ceny, jaką otrzymamy za daną kwotę nie jest łatwe, ani oczywiste. Chyba że skorzystamy z porównywarki kantorów.

Porównywarka kantorów jest narzędziem, które na bieżąco analizuje oferty w Internecie. Aby z niego skorzystać, wystarczy wpisać kwotę, jaką planujemy wymienić, a kalkulator online dokładnie wyliczy sumę pieniędzy jaką otrzymamy za nią w innej walucie w poszczególnych kantorach.

Zatem porównywarka umożliwia nie tylko sprawdzenie kursów najpopularniejszych walut i wskazanie najlepszej oferty, ale także odnalezienie kantoru, w którym będziemy mogli dokonać transakcji na rzadszych walutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com