Białko białku nierówne, czyli poradnik początkującego kulturysty

Proszek białkowy był niegdyś produktem niszowym, zarezerwowanym dla hardcorowych kulturystów i prawdopodobnie profesjonalnych sportowców. Nigdy więcej. Dzisiaj zalety białka są powszechnie uznawane a przemysł suplementów sportowych jest obecnie wart więcej niż sądzisz.

Białko jest „makroskładnikiem odżywczym”, co oznacza, że ​​organizm potrzebuje dużych jego ilości w ramach zbilansowanej diety. Po wchłonięciu do organizmu przez trawienie, białko jest rozkładane na różne aminokwasy, które są następnie wbudowywane w nowe białka, aby pomóc w wytwarzaniu czerwonych krwinek i budowaniu mięśni, a także innych funkcji organizmu. Dla osób ćwiczących na siłowni jest to niezbędne po ćwiczeniach, gdyż sprawdza się jako suplementy na regenerację , pomagając mięśniom w regeneracji i wzroście jest niezastąpione.

Dzisiejsi żądni białek konsumenci stają przed ogromną ilością możliwości wyboru. Porozmawialiśmy z dietetykiem, osobistym trenerem, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy zakupie suplementów białkowych.

Oto nasz przewodnik na temat wyboru najlepszego białka w proszku, który odpowiada Twoim potrzebom.

Białko serwatki w proszku

Najpopularniejsze rodzaje koktajli białkowych powstają z serwatki, produktu ubocznego produkcji sera.

Białka na bazie serwatki można podzielić na trzy główne podkategorie:

  • Koncentrat białka serwatki,
  • białko izolowanie,
  • hydrolizat.

Koncentrat jest najtańszą opcją, zwykle najlepiej miesza się z wodą i smakuje najlepiej. Zawiera jednak około 80% białka. Masz węglowodany – około 5 gramów węglowodanów na porcję i 3 gramów tłuszczu. Zawiera także laktozę.

Suplementy z koncentratu białka serwatkowego są szeroko dostępne od sprzedawców detalicznych. Znajdziesz je również w centrum handlowym, w jednym z wielu sklepów z suplementami, które powstały w ciągu ostatnich kilku lat.

Białko izolowane

Plusy: zostało przefiltrowane przez inny proces koncentracji, a tłuszcz i węglowodany zostały usunięte. Zawartość białka wynosi około 90% białka. Zawiera niewiele tłuszczu i bardzo mało węglowodanów. Masz również prawie zero ilości laktozy. Nie zawiera około 99% laktozy, więc dla osób, które mają problem z laktozą, izolat jest tym, który normalnie toleruje. Wreszcie, jest w porządku, jeśli chodzi o smak.

Popularni sprzedawcy detaliczni preparatów izolowanych są liczni, ale najważniejsze jest zrobić porządny research aby uzyskać jakość, cenę i smak.

Hydrolizat

Plusy: to białko, które zostało ponownie przefiltrowane – to prawie 95-procentowe białko. Hydrolizat naprawdę szybko się wchłania, więc jeśli masz dokładną sesję lub wykonujesz dwie sesje dziennie, może zostać bardzo szybko wchłonięty przez mięśnie. Zawiera naturalnie enzymy trawienne, które pomagają go nieco lepiej rozbić i dlatego jest nieco szybciej wchłaniany.

Jednak równocześnie jest to produkt najdroższy, nie smakuje zbyt dobrze i nie miesza się dobrze.

Jeśli nie możesz zdecydować, który jest dla Ciebie, na rynku są białka, które mieszają różne kombinacje receptur serwatki, takie jak mieszanka izolatu i koncentratu genetycznie modyfikowanych suplementów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com