Jak poprawić atrakcyjność mieszkania?

Klimat wnętrza zależy od wielu szczegółów. Budują go zarówno wielkogabarytowe przedmioty, jak i drobne dodatki. Duży wpływ na jego wygląd oraz komfort użytkowania mają przedmioty codziennego użytku. Nawet tak niewielkie i schodzące na drugi plan podczas prac remontowych jak osprzęt elektryczny. Ten z pozoru niewiele znaczący szczegół może w istotny sposób zmienić stylistykę wnętrza.

Wielu z nas zostało przyzwyczajonych do klasycznego osprzętu, który pozwala sterować oświetleniem za pomocą przełączników. Tymczasem na rynku dostępne są nowe rozwiązania, które zarówno designem, jak i sposobem działania odbiegają od tych najbardziej rozpowszechnionych. Czas sprawdzić, co są nam w stanie zaoferować.

Sterowanie za pomocą dotyku

Choć dla wielu osób może to stanowić zupełną nowość, już od jakiegoś czasu możemy nabyć włączniki Livolo, które pozwalają sterować światłem za pomocą dotyku. Wyposażone w płaski panel, pośrodku którego zlokalizowano niewielkie podświetlane kółko, cechują się nie tylko doskonałą prezencją, ale również funkcjonalnością. Do włączenia lampy wystarczy delikatne dotknięcie opuszkiem palca.

Osprzęt na pilota

Włączniki Livolo pozwalają też na włączanie i wyłączanie światła za pomocą pilota. Takie udogodnienie można zyskać, wybierając osprzęt oznaczony symbolem „R”. Takie włączniki można kupić w wersji solo albo właśnie z pilotem w sklepie elektrycznym Gajwer. Można też doposażyć w pilot włączniki Livolo typu „R”, które zostały już wcześniej zamontowane w mieszkaniu.

Nienaganna stylistyka

Już na pierwszy rzut oka osprzęt Livolo zwraca uwagę swoim designem. Niezwykle elegancki, a przy tym skromny i minimalistyczny doskonale współgra z aranżacjami w stylu nowoczesnym. Nie jest to jednak jedyna stylistyka, z którą dobrze się komponuje. Równie dobrze może zostać zmontowany we wnętrzach w stylu glamour, klasycznych, nowojorskich i wielu innych. Zamontowany w mieszkaniu podnosi standard jego wykończenia i wpływa na wygodę użytkowania.

Bezpieczeństwo w mieszkaniu

Choć wielu może to zaskoczyć, włączniki Livolo mają też bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo przebywających wewnątrz pomieszczenia ludzi. Producenci zadbali o to, by osprzęt został wykonany z niepalnych materiałów. Dzięki temu ograniczone zostało zagrożenie na wypadek pożaru. Zaletą jest również szczelna obudowa. Użytkownicy mogą się czuć bezpiecznie nawet przy przypadkowym zachlapaniu włącznika wodą.

Niepalna i szczelna obudowa nie są jednak wyłącznymi zaletami, o których warto wspomnieć w kontekście bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę również na podświetlany panel. Ten doskonale sprawdza się wtedy, gdy użytkownik musi włączyć oświetlenie i dotrzeć do panelu sterowania w zupełnej ciemności. Podświetlany panel pozwala bezbłędnie zlokalizować włącznik po zmroku, ograniczając tym samym ryzyko niebezpiecznych upadków oraz zabrudzeń ściany wokół niego.

Modułowa budowa

W nowoczesnych wnętrzach oczekujemy nowoczesnych rozwiązań. Te również może zagwarantować osprzęt Livolo. Modułowa budowa daje możliwość łączenia w wielokrotnej ramce włączników światła oraz ściemniaczy światła z gniazdami elektrycznymi i przyłączami multimedialnymi.

Zamiana klasyki na nowoczesność

Czy warto zrezygnować z klasycznych rozwiązań na rzecz nowoczesnych, dotykowych włączników? Tu wiele zależy od gustu oraz oczekiwań użytkowników. Nie ulega jednak wątpliwości, że włączniki Livolomają nam wiele do zaoferowania. Zaletą jest ich zróżnicowana kolorystyka. Z łatwością dopasujemy ją do pomieszczeń o różnej stylistyce, a dzięki ich funkcjonalności uatrakcyjnimy wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com