Popraw widoczność strony w Google – 4 pytania o pozycjonowanie

Pozycjonowanie poprawi widoczność Twojej strony w wyszukiwarce Google stosunkowo niewielkim kosztem finansowym. Jak to się stanie, na czym to wszystko polega?

Pozycjonowanie – co to jest?

Pozycjonowanie ma na celu zwiększenie widoczności Twojej strony internetowej. Polega na wypromowaniu danego adresu internetowego w pierwszych wynikach wyszukiwania Google na określone frazy, które internauci wpisują w wyszukiwarkę. Taką frazą jest na przykład zapytanie „pozycjonowanie stron cena”. Gdy internauta wpisuje to zdanie w wyszukiwarkę, uzyskuje konkurencyjne odpowiedzi. Inne frazy to „sprawdzanie pozycji w google”, „monitoring pozycji” ale również np. „jak zbudować biznes w sieci”.

Czy wystarczy pozycjonować, aby wypromować?

Oczywiście są różne formy marketingu internetowego, takie jak na przykład banery, reklamy multimedialne, ogłoszenia reklamowe w sieci, e-mail marketing, reklama w mediach społecznościowych, reklamy inwazyjne typu intersitial, a nawet spam. Natomiast pozycjonowaniu towarzyszy zwykle optymalizacja strony w wyszukiwarkach internetowych.

Profesjonalna agencja promująca strony w wyszukiwarkach za pomocą pozycjonowania wykonuje także usługi optymalizacji. Optymalizacja modyfikuje treści w witrynie pod kątem fraz oraz udoskonala kod strony – zmiany te nie wpływają na wygląd serwisu lecz na widoczność w wyszukiwarkach. Polega to na przykład na umiejętnym rozmieszczeniu słów kluczowych w artykułach na stronie lub na doborze skutecznych nagłówków. Czyli na przykład jeśli masz firmę pozycjonującą, rozmieszczasz na stronie takie słowa jak „pozycjonowanie stron cena”.

Co to jest monitoring pozycji?

Sprawdzanie pozycji w Google, czyli monitoring pozycji to skuteczne narzędzie pozycjonowania. Polega ono na codziennym kontrolowaniu, na której pozycji w wynikach wyszukiwania jest witryna. Monitorowanie umożliwia sprawdzanie skuteczności określonych sposobów pozycjonowania i ewentualnie uskutecznienie metod. Profesjonalna agencja przesyła co kilka dni swojemu klientowi raport z efektów działań, dzięki czemu klient może na bieżąco śledzić postępy rozwoju swojego biznesu. Jak przyznają sami klienci, śledzenie raportów z monitoringu pozycji jest w samo w sobie bardzo emocjonujące. Fajnie jest codziennie sprawdzać, jak daleko jesteśmy na frazę „pozycjonowanie stron cena”.

Czy na pierwszym miejscu są najlepsze witryny?

Teoretycznie tak, a praktycznie różnie bywa. Chociaż Google w ostatnim czasie robi wiele, aby na pierwszym miejscu były rzeczywiście witryny z najlepszym contentem, jednak… trzeba przyznać, że Google to tak naprawdę automatyczny mechanizm, zwykły komputer a nie myślący krytyk treści. Stąd duże pole do działania. Często zwycięża ten, kto sprawniej umie pozycjonować. Dlatego ważne jest, abyś oddał pozycjonowanie w ręce profesjonalistów.

Polecamy:
Firmowa strona internetowa – czym się kierować w jej tworzeniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com