Pomysły na biznes – Zawód: Korepetytor

,,Nikt nie zna się na wszystkim” – to stare hasło, ma pełne odzwierciedlenie w naszym życiu. Często mówi się o umysłach ścisłych lub też stricte humanistycznych. Predyspozycje wpływają na lepsze przyswajanie wiedzy z danego zakresu oraz możliwe problemy z innych dziedzin nauki. To także pewna przestrzeń dla osób, które są gotowe do pomagania w odpłatnej formie. Korepetytor, bo o nim mowa – to zawód nadal niedoceniany, ale bardzo opłacalny. Najlepsi w tej branży mogą liczyć na zarobki rzędu nawet kilku tysięcy miesięcznie (netto).

Czy to w ogóle dla mnie?

Osoba, chcąca rozwijać się w dawaniu korepetycji, musi przede wszystkim posiadać pewne cechy charakteru. Chodzi tutaj o cierpliwość, wytrwałość a także nieustanną chęć pomocy i rozwoju. Rzeczy, które jeszcze do niedawna były przydatne, często nie są w ogóle ujęte w nowej podstawie programowej. Tymczasem pomoc w danym, konkretnym przypadku to gwarancja sukcesu podopiecznego. Stąd też, w zawodzie tym, podobnie jak w branży prawniczej, nieustanny rozwój jest koniecznością a nie opcją.

W dobie intensywnego rozwoju sieci, zniknął problem z uciążliwymi dojazdami do klienta. Nowoczesne formy udzielania korepetycji daje chociażby Skype. Za pośrednictwem bezpośredniej rozmowy z podopiecznym w aplikacji, można nadal w skuteczny sposób przekazywać i oceniać jego wiedzę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korepetytor współpracował z uczniem w tej formie. Jest ona wygodna a przede wszystkim oszczędza czas obu stron. Tymczasem efekty w obu przypadkach powinny być takie same.

Do najtrudniejszych, na pewno należą same początki. Trzeba w odpowiedni sposób dotrzeć do klienta, zdobyć jego zaufanie oraz ogólny rozgłos w środowisku. Ogłaszać można się za pośrednictwem różnych kanałów informacyjnych. Internet, bezpośrednie anonse w pobliżu szkoły bądź też bezpośrednie polecenie od zadowolonego ucznia to główne źródła nowych zleceń. Profesjonaliści odpowiednio zadbają o swoją witrynę w sieci, stronę na facebooku czy też ogłoszenia na najbardziej popularnych portalach zrzeszających korepetytorów.

Skarbnica wiedzy dla chcącego zaistnieć w branży

Oczywiście, wiele osób stwierdzi, że w sieci można znaleźć wszystko. To prawda, często niestety są tutaj również wpisy i artykuły mało merytoryczne. Przygotowane na potrzeby chwili, nijak mają się do rzeczywistości.

Jeżeli chcemy poznać odpowiedzi na podstawowe, intrygujące nas pytanie, warto skorzystać z zaufanych źródeł. Dla przykładu, można skorzystać z darmowego e-booka (do znalezienia pod tym adresem http://www.e-korepetycje.net/ebook-zawod-korepetytor). Jest to pierwsza i do tej pory jedyna polska publikacja na rynku, zawierająca odpowiedzi na kilka podstawowych pytań.

  • Czy zawód korepetytora jest dla mnie?
  • Czego potrzebuję, aby rozpocząć skuteczne nauczanie?
  • Jak się promować (bezpłatnie, płatnie)? Gdzie zdobyć największą ilość zleceń?
  • Jak założyć działalność korepetytorską?
  • Jaką kwotę pobierać za lekcję z danym uczniem?

To tylko niektóre kwestie, które mogą zaintrygować przyszłego korepetytora. Zawód ten zdaje się posiadać duże możliwości rozwoju, tym bardziej, że każdy może przygotować się do jego wykonywania samodzielnie i tak samo prowadzić oraz rozliczać działalność. Warto poświęcić swój czas na doszkolenie się w tym zakresie, aby móc wykonywać go z pełną profesjonalnością, bo już dzisiaj, najlepsi w tym zawodzie potrafią czerpać z korepetycji ogromne korzyści finansowe.
Jeżeli chcecie spróbować własnych sił jako korepetytor, warto sięgnąć po rzetelną wiedzę, aby poznać tajniki tej branży. To przecież nic nie kosztuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com