Pomysły biznesowe na własne stoisko handlowe

Czy kilka metrów kwadratowych wystarczy nam na stworzenie miejsca, w którym będziemy mogli zarządzać swoim biznesem oraz przyjmować klientów? Jak najbardziej jest to możliwe. Wyspy handlowe cieszą się coraz większym powodzeniem, a sprzedawcy w ich ramach oferują mnóstwo ciekawych produktów i usług. Oto przykładowe pomysły, które mogą być strzałem w dziesiątkę.

Sprzedaż i oferowanie usług

Wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego? Zakup nowego smartfona w ramach abonamentu? Wykupienie wakacji do ciepłych krajów? Opłacenie domowych rachunków? Wymiana waluty? Stoiska handlowe są najbardziej funkcjonalnymi punktami sprzedaży. Posiadają kompaktowe rozmiary, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w centrach handlowych. Korzysta z nich coraz większa liczba klientów, którzy w jednym miejscu mogą zrobić zakupy i załatwić mnóstwo innych spraw. Jest to ogromna oszczędność czasu.

Udzielanie porad

Chyba nikogo nie dziwi już widok prawnika w garniturze czy lekarza w kitlu, którzy siedzą w holu galerii handlowej, czekając na klientów i pacjentów. Początkowo pomysł ten rodził wątpliwości. Sceptycy zarzucali zupełną komercjalizację, a nawet upadek tych zawodów. Warto jednak spojrzeć na to z drugiej strony. W tak obleganych miejscach jak centra handlowe w każdej chwili może dojść do zasłabnięcia czy innego przykrego wypadku.

Wówczas pomoc medyczna na miejscu okaże się nieoceniona. Ponadto takie rozwiązania mogą przyczynić się do skrócenia kolejek w przychodniach i kancelariach prawnych. Być może już wkrótce inni specjaliści zaczną wystawiać swoje stoiska. Prawdziwym przebojem mogłaby okazać się wyspa ezoteryczna, w której wróżka udzielałaby klientom porad sercowych.

Stoiska okolicznościowe

Centra zakupowe urządzają specjalne imprezy z okazji ważnych dni i świąt. Dopasowane tematycznie stoiska z pewnością zyskają uznanie gości galerii. W trakcie Świąt Bożego Narodzenia można zaproponować wyspę z ozdobami choinkowymi, bombkami imiennymi lub specjalnymi wypiekami, tj. pierniczki korzenne czy ciastka maślane.

Na Dzień Dziecka warto pomyśleć o stoisku ze słodkimi przysmakami dla najmłodszych, zabawkami czy pluszowymi misiami. Takich okazji w ciągu roku jest bardzo dużo, dlatego tematyczna wyspa może być stałym, dobrze prosperującym biznesem.

Wyspa gastronomiczna

Spędzając dłuższy czas w galerii można solidnie zgłodnieć. Zapewne bez problemu znajdziemy w pobliżu restaurację fast-food, dlatego decydując się na stoisko gastronomiczne powinniśmy zaoferować dania i napoje, których nie będziemy mogli zamówić w żadnym innym lokalu w centrum. Mogą być to zarówno potrawy z różnych kuchni świata czy sprowadzone z zagranicy kawy i herbaty o oryginalnych smakach, jak i wytwory domowej roboty, np. ciasta, wędliny bez konserwantów czy kompoty.

Ważne, aby były to produkty, które można przygotować szybko. W przeciwnym razie konieczne będzie opracowanie sprawnego systemu zamówień, aby klient mógł wcześniej wybrać potrawę i napój, kontynuować zakupy i wrócić, kiedy posiłek zostanie już przygotowany. Takie stoisko wymaga większej powierzchni, głównie ze względu na rozstawienie stołów i krzeseł.

Gotowe projekty stoisk handlowych można zobaczyć również na stronie http://www.stoisko.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com