5 pomysłów na małą firmę, którą możesz otworzyć w domu

Chcąc założyć własną firmę nie musisz brać dużego kredytu czy starać się o wysoką dotację. Jest wiele pomysłów na stworzenie niewielkiego, ale dobrze prosperującego biznesu prowadzonego w domu. Poniżej przedstawiamy kilka interesujących propozycji, być może przypadną Ci do gustu.

Copywriting

Bardzo lubisz pisać i chcesz na tym zarabiać? W takim razie powinieneś zastanowić się nad karierą copywritera. Zakładając własną działalność zyskujesz możliwość pracy w domu w godzinach, które najbardziej Ci odpowiadają. To dobry pomysł nie tylko dla kobiet (np. opiekujących się małym dzieckiem), ale i mężczyzn zmęczonych ciągłą pracą w biurze w ściśle określonych godzinach, a także częstym braniem nadgodzin. Copywriter zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju artykułów: opisów produktów, poradników, tekstów specjalistycznych, SEO itp. To, czego potrzebujesz to przede wszystkim umiejętności szybkiego pisania, komputer z dostępem do Internetu oraz motywacji do pracy. Możesz też zastanowić się nad zrobieniem kursu copywritingu. Kurs copywritingu skierowany jest do osób początkujących w tej dziedzinie i od A do Z omawia zasady tworzenia efektywnych treści na potrzeby stron internetowych, sklepów czy blogów firmowych. Kurs copywritingu znajdziesz na https://eventis.pl/szkolenia-kursy/copywriting wraz z informacjami o terminach, cenach i programie zajęć.

Biuro księgowe

Masz doświadczenie w księgowości, ale marzy Ci się własna działalność? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założył własne biuro. W tym przypadku także potrzebujesz przede wszystkim komputera z Internetem i odpowiednimi programami ułatwiającymi pracę. W ten sposób możesz prowadzić księgowość różnych firm, oferować konsultacje czy pomagać w rozliczeniach podatkowych.

Tłumaczenia i nauczanie języków obcych

płyta indukcyjnaJeśli dobrze znasz języki obce, również te mniej popularne, zastanów się nad założeniem firmy oferującej tłumaczenia tekstów. Obecnie z takich usług korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy mające swoje oddziały w wielu miejscach na całym świecie lub współpracujące z zagranicznymi placówkami. Co ciekawe, tłumaczenia możesz połączyć też z copywritingiem, bo wiele agencji nawiązuje współpracę z osobami potrafiącymi tworzyć teksty w obcych językach. Jeżeli masz odpowiednie wykształcenie, cierpliwość i dobre podejście, możesz dodatkowo prowadzić zajęcia językowe. Nie musi się to wiązać z odwiedzinami uczniów w Twoim domu. Lekcji możesz udzielać także online, za pośrednictwem specjalnych wideo komunikatorów.

Poradnia dietetyczna

Jeżeli jesteś dietetykiem, ale masz wątpliwości, czy warto założyć swój gabinet, możesz prowadzić działalność bezpośrednio z domu. Na popularności wciąż zyskują konsultacje online, bo wiele osób walczących z nadwagą nie chce lub nie ma możliwości wybrania się do specjalisty. Za pośrednictwem specjalnych programów i wypełnionych formularzy możesz układać jadłospisy, udzielać praktycznych wskazówek i motywować swoich podopiecznych, aby nie poddawali się w walce o szczupłą sylwetkę.

Domowe usługi gastronomiczne

Gotowanie to Twoja pasja, a dodatkowo masz wykształcenie w tej dziedzinie? Domowe usługi gastronomiczne mogą okazać się bardzo dobrym sposobem na biznes. Sam możesz zdecydować, w jakim wymiarze godzin będziesz pracować i co dokładnie oferować. Mogą to być tylko desery (ciasta, torty) czy rozbudowane menu z przystawkami i wyszukanymi daniami głównymi. Z tego typu usług często korzystają osoby planujące wesele, uroczyście obchodzone chrzciny czy Pierwszą Komunię Świętą dziecka, a nawet urodziny lub imieniny kogoś bliskiego. Poza wiedzą potrzebne Ci będą także różne sprzęty do gotowania. Mowa tu nie tylko o piekarniku, efektywnie działającej kuchence czy robocie kuchennym, ale i np. o szynkowarze do przyrządzania smacznych i aromatycznych wędlin. Jak znaleźć właściwy sprzęt? W tym pomoże Ci strona najlepszerankingi.plJeśli gotowanie to Twoja największa pasja, możesz to wykorzystać i połączyć pracę z przyjemnością.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com