Pomysł na karierę: przedstawiciel handlowy elektroniki reklamowej

Elektronika reklamowa, to bardzo wdzięczny towar do handlu. Dlaczego? Ponieważ można jej sprzedawać znaczące ilości i tym samym nieźle zarabiać. Jeśli ktoś handluje np. zegarkami, to choćby były one jak najbardziej najlepsze, najpiękniejsze, czy „najmądrzejsze” (bo i takie mogą istnieć w dzisiejszym świecie „galopującej technologii”) – nie sprzeda ich więcej, jak jedynie pojedyncze egzemplarze. A na sprzedaży pojedynczych egzemplarzy jeszcze nikt się nie dorobił.

Chyba, że były to luksusowe domy, czy samochody. Np. pośrednictwo przy sprzedaży luksusowego np. porsche, może przynieść niezły zysk, oraz ewentualne znajomości, które mogą pchnąć nasza karierę przedstawiciela handlowego na znacznie wyższe poziomy. Ale do tego potrzeba „tęgiej głowy” i znajomości. Jeśli ich nie mamy, możemy zacząć karierę przedstawiciela handlowego znacznie mniej wymagających towarów. Zyski przyjdą same. Elektronika reklamowa jest najbardziej popularną branżą w handlu

Dlaczego tak jest?

Ponieważ to właśnie przez takie gadżety, inne firmy mogą zyskać wielu nowych klientów, oraz „rozsławić” własną nazwę, towary, bądź usługi. Jeśli np. nasza firma zajmuje się tworzeniem stron internetowych, dobrym pomysłem będzie zakup większej ilości niedrogich i niewielkich pendrive`ów, i ofiarowywanie ich klientom – jako gratis do zakupionej strony.

Oczywiście, na takich pendrive`ach powinny być umieszczone odpowiednie grafiki, oraz teksty, które będą stosownie rozsławiać nasza firmę w świecie. Należy się spodziewać, że taki klient na pewno nie wyrzuci pendriva nawet, jeśli ten jest zapisany reklamą.

Tak samo może przedstawiać się sprawa z innymi gadżetami, m.in. np. powerbankami. Są to bardzo przydatne urządzenia, które znajdują się już wszędzie tam, gdzie są niezbędne. A jeśli są niezbędne, to ludzie nie omieszkają ich kupić. Co jednak by było, gdyby ewentualny klient dostał taki produkt razem z usługą, lub innym towarem? Zapewne, częściej po te usługi, lub towary wróci do takiej firmy. A przecież stanie się także przyczyną rozreklamowania firmy, z której usług właśnie skorzystał. Ciekawie wyglądałby powerbank z logiem naszej firmy. Takie usługi świadczy chociażby firma memorabbit.pl (tutaj link: https://memorabbit.pl/c/powerbanki-reklamowe). Warto pomyśleć o tego typu reklamie.

Przedstawiciel handlowy nie dla wszystkich

Nie jest to zawód, który może wykonywać każdy. Na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo łatwym zawodem. Ale nie dajmy się zwieść. Nie jest łatwo. Najlepiej pracować bezpośrednio dla danej firmy, ponieważ będąc sami pośrednikami, korzystając jeszcze z innego pośrednictwa, niewiele zarobimy (a często nic). I to dlatego zawód ten nie cieszy się popularnością.

Ponieważ początkujący przedstawiciele zazwyczaj pracują na prawdziwego przedstawiciela handlowego, który ma umowę z jakąś firmą i zarabia „dla siebie”, a nie dla innych. Rozpoczynając karierę przedstawiciela handlowego, warto mieć już jakieś kontakty. Bo to na kontaktach opiera się ten zawód. Jeśli ich nie mamy, trzeba wybrać odpowiedni produkt, lub usługę do handlu. Gadżety elektroniczne wydają się być najlepszym pomysłem na początek takiej kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com