Pomysł na biznes – współpraca z InPost

Umknął mi kurier w Bielsku Podlaskim, Jarocinie, Wałczu…

Kurier w Bielsku Podlaskim, albo Jarocinie, albo Wałczu, albo jednym z wielu podobnych miasteczek był u ciebie. Był. Z naciskiem na czas przeszły. W czasie kiedy ciebie niestety nie było. Był u Ciebie, bardzo chciał dostarczyć Twoją paczkę, ale ty niestety nie mogłeś jej odebrać. Może akurat ścigałeś się na MTB w IV Tur de Bielsk, albo brałeś udział w XVI turnieju tenisowym Pojezierze Cup w Wałczu, albo tańczyłeś na festiwalu w Jarocinie. OK, na festiwalu w Jarocinie byłeś w ’87, ale to i tak jest powód. A może po prostu byłeś w pracy, bo jak się prowadzi własny biznes, to czasem trzeba być, nawet jeśli się tego nie planowało. Na szczęście w takiej sytuacji kurier w Bielsku Podlaskim, Jarocinie, albo w Wałczu może, za twoją zgodą, zostawić ci paczkę w najbliższym Punkcie Obsługi Paczek (POP), gdzie będziesz mógł ją odebrać później. Fajna rzecz taki POP, każdy chciałby go mieć jak najbliżej. A gdybym ci powiedział, że ty i ten twój mały biznes możecie w tym pomóc? A przy okazji pomożesz też sobie. Otwierając Punkt Obsługi Paczek InPost.

Jak wygląda współpraca z inPost?

Współpraca z inPost to dobry pomysł zarówno na własny biznes, jak również (może nawet szczególnie) na wzmocnienie już istniejącego małego biznesu handlowego lub usługowego. Jeżeli jesteś czymś takim zainteresowany, wystarczy wypełnić stosowny formularz i wysłać e-mailem do inPostu. Mile widziane jest jeśli masz lokal na prowadzenie POP. Może to być na przykład lokal, w którym już prowadzisz jakąś działalność. Wtedy nawet nie musisz nic wysyłać, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line.

Co ja z tego będę miał zapytujesz się. Całkiem sporo. Poza prowizjami za nadawanie i odbieranie paczek, prowadzenie punktu inPost może być korzystne także z innych względów. Ludzie, którzy przyjdą do Twojego lokalu odebrać lub nadać przesyłkę przy okazji zrobią zakupy, bo i tak kiedyś muszą, albo kupią coś czego nie planowali, ale zobaczyli u Ciebie i im się spodobało. Ewentualnie skorzystają z innych usług, które świadczycie, bo w końcu skoro już tam są, to czemu by nie mieli skorzystać. W najgorszym wypadku, dowiedzą się, że Twój lokal istnieje i może wrócą kiedy indziej. Co więcej, dodatkowa usługa podnosi atrakcyjność twojego biznesu. Klienci, którzy zastanawiają się czy przyjść do Ciebie czy do konkurencji mogą wybrać Ciebie, bo przy okazji wyślą lub odbiorą paczkę. Obopólny zysk. Wszystkie te korzyści uzyskasz bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W końcu i tak już płacisz za lokal, media itp. do swojego sklepu czy innego biznesu. Wydawanie przesyłki kurierskiej nie wpłynie przecież na te koszty.

Twój punkt inPost w Bielsku Podlaskim, Jarocinie, Wałczu i nie tylko.

Czego oczekuje od Ciebie inPost? Twój punkt musi być otwarty codziennie od 8:00 do 18:00, jak również w soboty przez co najmniej trzy godziny. To w sumie jedyny wymóg, ale patrzą też na inne rzeczy. Na przykład na to gdzie i ile masz miejsca na przechowywanie paczek. Fajnie też jeśli jesteście dostępni i widoczni: na parterze, blisko parkingu, z osobnym wejściem i witryną od ulicy. Wypadałoby zapewnić paczkom bezpieczeństwo, więc dobrze jeżeli masz monitoring i alarm. No i oczywiście dla klientów byłoby korzystne gdyby mogli odebrać paczkę w nietypowych godzinach albo w niedzielę. Jak w paczkomacie, który zresztą dobrze żeby był blisko, bo czasem paczki paczkomatowe też trafią do Ciebie.

To jak? Wchodzisz w to?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com