Pomysł na biznes: skup aut używanych

Planujesz otworzyć złomowisko, ale zastanawiasz się, od czego zacząć? W takim razie ten poradnik, jak otworzyć skup aut używanych, jest dla Ciebie.

Znaczenie badań rynku przed otwarciem złomowiska

Niezbędne jest przeprowadzenie badań rynku przed otwarciem złomowiska. Chociaż zbieranie danych nie pomaga w fizycznym budowaniu firmy, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa sektor i jego obecne trendy, w tym zmiany przepisów i jakie działania przyciągają wzrost. Jeśli chcesz zadzwoń do skupu aut w okolicy i może już w ten sposób uda Ci się zdobyć, jakieś cenne informacje. W każdym razie badanie rynku daje przede wszystkim wgląd w światowy rynek złomowisk i jego główne trendy. Po drugie, pozwala wypracować wysoki poziom wiedzy na temat rynku lokalnego, czyli obszaru, w którym zamierzasz prowadzić działalność złomową.

Zapytaj siebie:

• Ile istniejących skupów znajduje się na wybranym obszarze?
• Ile samochodów przetwarzają dziennie?
• Czy są w stanie sprostać zapotrzebowaniu? Czy lokalny rynek jest wystarczająco duży, aby pomieścić nowy skład złomu?
• Czy oferują również rozdrabnianie lub odsprzedaż części zamiennych?

Postaraj się zidentyfikować swoich najbardziej dochodowych konkurentów i jakie dodatkowe usługi możesz zaoferować, aby odróżnić Cię od nich i/lub zwiększyć swoje obroty.

Pozycjonowanie się na rynku złomowisk: niezależne lub franczyzowe

Decydując o rodzaju struktury, którą chcesz przyjąć dla swojej firmy, możesz wybrać jedną z dwóch opcji: stworzyć własny niezależny biznes złomowiska lub dołączyć do franczyzy złomowiska.

Dołączenie do istniejącej franczyzy to ciekawa alternatywa na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim będziesz mógł polegać na umiejętnościach i know-how ugruntowanej już marki. Oczywiście w zamian będziesz musiał płacić tantiemy i na pewno stracisz część swojej niezależności, ale długoterminowe korzyści najprawdopodobniej zniwelują te straty.

To do Ciebie należy rozważenie zalet i wad otwarcia złomowiska jako franczyzobiorca poprzez dokładne rozważenie zalet i wad. Możesz oczywiście również przejąć istniejącą złomowisko, co może dać ci część korzyści z przystąpienia do franczyzy bez ponoszenia kosztów.

Gdzie otworzyć skup aut używanych?

Następnym krokiem do otwarcia złomowiska jest wybór lokalizacji swojej firmy. Najlepiej byłoby, gdyby znajdowała się na tyle daleko od obszarów mieszkalnych, aby nie przeszkadzała sąsiadom, ale nadal powinna znajdować się stosunkowo blisko klientów i przynajmniej łatwo dostępna drogą. Twoi klienci albo bezpośrednio zrzucą tam swój pojazd, albo odholują go na złomowisko.

Wreszcie, przed podjęciem decyzji o wybranej lokalizacji złomowiska, ważne jest, aby zidentyfikować wszelkie istniejące złomowiska w pobliżu, aby uniknąć bezpośredniej konkurencji.

Jaką strukturę prawną wybrać dla złomowiska samochodowego?

Każdy nowy biznes musi być określony przez formę prawną. To znacznie więcej niż zwykła formalność administracyjna, jest to niezbędny krok dla każdego, kto rozpoczyna działalność gospodarczą. Rzeczywiście, forma prawna Twojej firmy będzie miała bezpośredni wpływ na finanse, właścicieli, tj. czy są to osoby samozatrudnione, czy pracownicy, a także wysokość podatku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com