Pomysł na biznes – serwisant urządzeń telekomunikacyjnych

Szukasz swojego sposobu na zarabianie własnych pieniędzy? Chcesz pracować dla siebie zamiast na etacie? Dobrym pomysłem na sprawdzony i chodliwy biznes jest prowadzenie serwisu telefonów komórkowych czy innych urządzeń mobilnych. Takie punkty nigdy nie narzekają na brak klientów, gdyż nowoczesny sprzęt psuje się o wiele częściej niż ten starego typu.

Prowadzenie serwisu urządzeń komunikacyjnych daje możliwość ciekawej i rozwojowej pracy, oczywiście pod warunkiem, że właściciel biznesu zna się na tej branży i jest dobry w swoim fachu. Do takiego serwisu klienci zgłaszają się z najróżniejszymi problemami, a i ich telefony mogą być przeróżne. Producenci smartfonów czy tabletów nieustannie wypuszczają na rynek nowe modele urządzeń, których naprawa często wymaga dobrego zapoznania się z tym sprzętem. Serwisant telefonów musi więc być nieustannie na czasie i znać wszystkie modele czy typy telefonów. Im więcej będzie potrafił naprawić, tym więcej klientów będzie korzystało z jego usług.

Nie wszystkie awarie są związane ze sprzętem

Aby prowadzić serwis telefonów komórkowych, niekoniecznie trzeba inwestować w jakieś miejsce w dobrej lokalizacji. W tej branży doskonale sprawdzają się usługi mobilne, czyli z dojazdem do klienta. Z takich rozwiązań chętnie korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi, którym zależy na szybkiej i sprawnej naprawie usterki czy usunięciu awarii. A awarie mogą być przeróżne i często zupełnie niezwiązane z funkcjonowaniem sprzętu czy jakimiś jego wadami. Awaria Orange lub innej sieci komórkowej może powodować chwilowe problemy z zasięgiem, wykonywaniem połączeń czy korzystaniem z internetu mobilnego. Bardzo często jednak klienci nie są w stanie sami ocenić, skąd wzięła się usterka i jadą do punktu serwisowego. Zwykle jednak w przypadku awarii sieciowej serwisant nie ma za wiele do roboty. Jedyne co można zrobić, to poczekać, aż operator upora się z usunięciem awarii. Warto również wytłumaczyć klientom, że takie usterki się zdarzają i nie maja one nic wspólnego z funkcjonowaniem samego telefonu czy tabletu.

Poinformuj klientów o istnieniu Twojego biznesu

Własny serwis urządzeń mobilnych wymaga też odpowiedniej reklamy. Na pomysł prowadzenia takiego biznesu wpada bowiem wiele osób, gdyż zapotrzebowanie klientów jest spore. Warto więc zadbać o odpowiednią promocję swojej firmy, szeroki zakres usług, a także konkurencyjne ceny. Najczęściej bowiem podczas awarii sprzętu klienci chcą naprawić go nie tylko jak najszybciej, ale również jak najtaniej. Jeśli serwis będzie miał ceny z kosmosu, zupełnie odbiegające od cen rynkowych, z pewnością nie będzie narzekał na nadmiar klientów nawet wtedy, gdy świadczone usługi będą na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z cenami, jakie oferuje konkurencja w danym mieście czy okolicy i na tej podstawie ustalić własny cennik usług. Na początku warto postawić na nieco niższe ceny, aby przyciągnąć do punktu większą liczbę klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com