Pomysł na biznes – serwisant urządzeń telekomunikacyjnych

Szukasz swojego sposobu na zarabianie własnych pieniędzy? Chcesz pracować dla siebie zamiast na etacie? Dobrym pomysłem na sprawdzony i chodliwy biznes jest prowadzenie serwisu telefonów komórkowych czy innych urządzeń mobilnych. Takie punkty nigdy nie narzekają na brak klientów, gdyż nowoczesny sprzęt psuje się o wiele częściej niż ten starego typu.

Prowadzenie serwisu urządzeń komunikacyjnych daje możliwość ciekawej i rozwojowej pracy, oczywiście pod warunkiem, że właściciel biznesu zna się na tej branży i jest dobry w swoim fachu. Do takiego serwisu klienci zgłaszają się z najróżniejszymi problemami, a i ich telefony mogą być przeróżne. Producenci smartfonów czy tabletów nieustannie wypuszczają na rynek nowe modele urządzeń, których naprawa często wymaga dobrego zapoznania się z tym sprzętem. Serwisant telefonów musi więc być nieustannie na czasie i znać wszystkie modele czy typy telefonów. Im więcej będzie potrafił naprawić, tym więcej klientów będzie korzystało z jego usług.

Nie wszystkie awarie są związane ze sprzętem

Aby prowadzić serwis telefonów komórkowych, niekoniecznie trzeba inwestować w jakieś miejsce w dobrej lokalizacji. W tej branży doskonale sprawdzają się usługi mobilne, czyli z dojazdem do klienta. Z takich rozwiązań chętnie korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi, którym zależy na szybkiej i sprawnej naprawie usterki czy usunięciu awarii. A awarie mogą być przeróżne i często zupełnie niezwiązane z funkcjonowaniem sprzętu czy jakimiś jego wadami. Awaria Orange lub innej sieci komórkowej może powodować chwilowe problemy z zasięgiem, wykonywaniem połączeń czy korzystaniem z internetu mobilnego. Bardzo często jednak klienci nie są w stanie sami ocenić, skąd wzięła się usterka i jadą do punktu serwisowego. Zwykle jednak w przypadku awarii sieciowej serwisant nie ma za wiele do roboty. Jedyne co można zrobić, to poczekać, aż operator upora się z usunięciem awarii. Warto również wytłumaczyć klientom, że takie usterki się zdarzają i nie maja one nic wspólnego z funkcjonowaniem samego telefonu czy tabletu.

Poinformuj klientów o istnieniu Twojego biznesu

Własny serwis urządzeń mobilnych wymaga też odpowiedniej reklamy. Na pomysł prowadzenia takiego biznesu wpada bowiem wiele osób, gdyż zapotrzebowanie klientów jest spore. Warto więc zadbać o odpowiednią promocję swojej firmy, szeroki zakres usług, a także konkurencyjne ceny. Najczęściej bowiem podczas awarii sprzętu klienci chcą naprawić go nie tylko jak najszybciej, ale również jak najtaniej. Jeśli serwis będzie miał ceny z kosmosu, zupełnie odbiegające od cen rynkowych, z pewnością nie będzie narzekał na nadmiar klientów nawet wtedy, gdy świadczone usługi będą na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z cenami, jakie oferuje konkurencja w danym mieście czy okolicy i na tej podstawie ustalić własny cennik usług. Na początku warto postawić na nieco niższe ceny, aby przyciągnąć do punktu większą liczbę klientów.

Jak naprawić iPhone samodzielnie – poradnik dla początkujących

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com