Pomysł na biznes: Produkcja odzieży

Każdemu z nas z czasem może znudzić się praca na pełnym etacie. Codzienne wstawanie o nieludzkich porach, przeklęty budzik o poranku- to pojęcia znane prawie nam wszystkim. Osiem godzin dziennie w biurze, czasem nadgodziny i jeszcze dość częste branie pracy do domu. I tak dzień w dzień, tydzień w tydzień, rok w rok. Taka monotonia może zmęczyć każdego z nas a nawet odebrać nam radość życia. Z czasem zastanawiamy się jak moglibyśmy to zmienić, naprawić. Myślimy, że czas na spróbowanie czegoś innego. Na szczęście istnieje alternatywa, mianowicie możliwość założenia własnego biznesu.

Oczywiście od pomysłu do jego realizacji, jednak droga jest dość daleka. Często przeraża nas ogrom formalności, kwestie finansowe, które przy rozpoczynaniu własnej działalności gospodarczej są bardzo istotne. Nie zwykle ważnym a w zasadzie fundamentalnym elementem, jest też nasz pomysł na biznes. I tutaj też pojawia się problem. Konkurencja na rynku jest duża, prawie w każdej branży. Szczególnie masowo powstają ostatnio bary typu fast food, puby czy małe rodzinne restauracyjki. Z racji tego, że konkurencja w tej branży jest sporo, dużo takich firm upada. Kluczem do sukcesu jest więc wyszukanie takiej branży, w której będzie można zarabiać pieniądze i utrzymać się na rynku. Ciekawym pomysłem może być na przykład firma produkująca odzież (zobacz przykład: tania odzież damska na stronie www.krolowa-shoppingu.pl). Nie jest to co prawda, łatwa branża, ponieważ rynek zalewa tania odzież z Chin, przy odrobinie sprytu, można jednak jakoś sobie poradzić.

Oczywiście przed założeniem firmy produkującej ubrania, musimy odpowiedzieć sami sobie na kilka pytań. Z całą pewnością podstawową kwestią jest to czy nastawiamy się po prostu na produkowanie odzieży wszelakiej, od ubranek dla niemowlaków po na przykład kombinezony narciarskie, czy skupiamy się jednak na jakimś konkretnym obszarze rynku. Jest to bardzo istotna kwestia, zwłaszcza że rynek odzieżowy jest bardzo szeroki i skupienie się „na wszystkim”, może być tak naprawdę „nie skupieniem się na niczym”. Można więc zdecydować się na jakiś konkretny obszar działalności odzieżowej. Na przykład na szeroko pojętą modę młodzieżową, dziecięcą, czy produkowanie odzieży eleganckiej. Możliwości jest mnóstwo.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto wcześniej zorientować się na jaki typ odzieży na terenie na którym chcielibyśmy działać, jest największy popyt. Bez wątpienia należałoby oczywiście zbadać również możliwości zbytu. Zastanowić się czy naszą odzież chcielibyśmy rozprowadzać głównie po dużych supermarketach, hurtowniach czy na przykład małych sklepach z odzieżą używaną. Odpowiedzi na te wszystkie pytania, pomogą podjąć nam ostateczną decyzje, jaką konkretnie działalność w branży odzieżowej chcielibyśmy podjąć.

Kolejną ważną kwestią jest też sposób produkcji naszej odzieży. Warto przemyśleć czy lepiej opłaca nam się założenie własnej szwalni czy raczej zlecanie gotowych projektów już istniejącemu zakładowi krawieckiemu. Z całą pewnością na samym początku naszej działalności, bezpieczniejsza jest ta druga opcja. Zanim podejmiemy ryzyko założenia własnej szwalni (co wiąże się oczywiście ze sporymi kosztami), warto zorientować się jakie mamy szansę na rynku, czy jest popyt na naszą odzież i na jaki miesięczny zysk możemy liczyć. Oczywiście przy założeniu masowej dużej produkcji, ostatecznie bardziej opłaca się mieć swoją szwalnie, jednak przy początkowych działaniach na mniejsza skale, może to się okazać zupełnie nieopłacalne i spowodować duże straty już na początku naszego biznesu.
Podsumowując własna firma jest na pewno fajną sprawą. Daje na pewno możliwość zarobienia większych pieniędzy i mniej monotonnego życia niż przy pracy na etacie. Również zdecydowanie się na prowadzenie firmy produkującej odzież, jest ciekawym pomysłem. Z całą pewnością przed podjęciem takiej decyzji, warto wcześniej poczynić obserwacje rynku, zdecydować się na jakiś typ działalności. Tak żeby nasze marzenia o własnym biznesie, o mniej monotonnym życiu, nie skończyły się tylko posiadaniem ogromnych długów po firmie, która szybko upadnie.

Materiał przygotowano wspólnie z firmą https://brandenburgonline.pl

2 Comments on “Pomysł na biznes: Produkcja odzieży”

  1. Wydaje mi się że w tej branży naprawdę ciężko się przebić (zwłaszcza jeśli chcemy wypromować własną markę odzieżową), ponadto jak było wspominane w artykule – trzeba konkurować z zagraniczna odzieżą, której koszt produkcji w zasadzie zawsze będzie niższy niż krajowy.

  2. Firma krawiecka z wieloletnim doświadczeniem przyjmie przeszycia wszelkiego rodzaju. Wykonujemy spódnice,sukienki,spodnie,żakiety,marynarki,bluzki,płaszcze,kurtki damskie,męskie z różnego rodzaju tkanin,dzianin.Posiadamy maszyny do szycia lekkiego jak i ciężkiego,jak również własną krojownie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com