Pomysł na biznes: nauka pływania z transportem

Wszyscy wiemy, że jeden pomysł na biznes może znacznie ułatwić nam codzienne starania o własny byt. Ale jest warunek: Musi to być dobry pomysł. Nauka pływania z transportem, to może być właśnie taki pomysł. Aby zdobyć uprawnienia instruktora pływania, wystarczy skończyć pozytywnie kurs, oraz zdać odpowiedni egzamin. Właściwie każdy nauczyciel wychowania fizycznego mógłby się o to pokusić, niejako „przy okazji”. Pracy na pewno nie zabraknie. Otworzenie firmy zajmującej się nauką pływania, to dla niektórych sprawa nie do przeskoczenia.

Bo skąd znaleźć potencjalnych klientów?

Oczywiście odpowiednia reklama w Internecie może przysporzyć nam klientów chcących skorzystać z naszych usług. Przede wszystkim, należałoby się zainteresować przedstawieniem swojej oferty dla przedszkoli, szkół młodzieżowych, oraz szkół rodzenia. Kobiety w ciąży na pewno będą zainteresowane spędzaniem czasu na basenie tym bardziej, że woda jest naturalnym środowiskiem ich nienarodzonego dziecka. Także mamy chętnie będą posyłać swoje dzieci na basen, jeśli będą przekonane o ich bezpieczeństwie. Oczywiście należy owym mamom przedstawić swoje predyspozycje, licencje, oraz chęci do pracy z dziećmi. Na takim basenie jest możliwe, aby w wodzie znalazły się dzieci już czteromiesięczne. To nie jest duży wiek, jednak dzieciaki, które polubią wodę, mogą się sporo nauczyć w tym wieku. Jest to także dobre dla ich zdrowia.

Jeśli już jest firma, co dalej?

Bardzo ważna jest reklama. Skuteczna reklama może dużo kosztować, dlatego powinniśmy skorzystać z tzw. marketingu szeptanego. To bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie wiedzą jak to ogarnąć, jak się zareklamować. Niewątpliwie może to potrwać, jednak w końcu przyniesie odpowiednie skutki. Kolejny problem, to forma opodatkowania i zatrudnienie osoby, która się tym zajmie.

Najlepiej mieć księgową. Istnieją firmy księgowe zajmujące się taką formą działalności. Takie firmy mają w swoich rejestrach dużo klientów, dlatego ich usługi mogą być tanie. Miesięczny koszt wynajęcia księgowej (zajmie się wszystkimi papierami w firmie) może oscylować w granicy 200 zł. To nie jest wiele i warto z tego skorzystać, jeśli sami nie mamy pojęcia o księgowości. Należy także pamiętać o tym, że nieznajomość prawa nas w ogóle nie usprawiedliwia i musimy odpowiadać za swe czyny. Więc jeśli się nie znamy na księgowości, to radzę nie brać się za to.

Może nas to niemało kosztować. Kiedy firma już działa i coś pójdzie nie tak, nie wolno się poddawać. Czasem małe niepowodzenie może nas skutecznie zniechęcić, do dalszego prowadzenia firmy. Pamiętajmy o tym, że każda sprawa z czasem się układa. Jeśli znamy branżę w której chcemy działać, wszystko musi się ułożyć pozytywnie. Będziemy zbierać doświadczenia i uczyć się postępowania, przy okazji zyskując wiernych klientów.

Zapotrzebowanie na takie usługi wzrasta. Kiedyś pływaniem zajmowały się szkoły. Dziś już nie ma tak łatwo. Rodzice chcą posyłać dzieci na basen, ale też chcą mieć pewność, co do różnorodności zajęć i bezpieczeństwa ich pociech. Warto się tym zainteresować.

Artykuł opracowano korzystając z materiałów strony www.krutynia.com.pl

One Comment on “Pomysł na biznes: nauka pływania z transportem”

  1. Moja córka zamierza zostać zawodową pływaczką. A co? Wolno prawda? 🙂 Chciałbym jej jakoś pomóc na starcie. Spotkaliście się z czymś takim jak manager sportowy? Osoba, która kieruję dziecko na drodze jego kariery. Mam nawet z polecenia link do człowieka, który zajmuje się takimi sprawami http://www.tomaszjakubowski.pl. Ktoś może wie coś więcej jak wygląda taka pomoc managera?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com