Pomysł na biznes: mobilna firma kawowa

Zasadniczo, mobilna działalność związana z kawą / herbatą składa się z pojazdu wyposażonego w ekspres do kawy i inny sprzęt pomocniczy, sprzedający produkty podobne do stacjonarnych kawiarni. Jeśli myślisz o otwarciu kawiarni, ale nie chcesz lub nie możesz sobie pozwolić na koszty jej założenia, dobrą alternatywą może być mobilna firma kawowa.

Taki mobilny pomysł na biznes z pewnością przyciągnął wiele start-upów w ciągu ostatnich kilku lat i we wszelkiego rodzaju pojazdach! Samochody dostawcze – prawie każdy typ pojazdu, jaki można sobie wyobrazić – w rzeczywistości wydaje się, że im bardziej niezwykły pojazd, tym bardziej jest atrakcyjny.

Główne zalety biznesu kawowego lub herbacianego

1) Niskie koszty uruchomienia

Mobilną kawę / herbatę możesz założyć za niewielką kwotę. Gotowe pakiety można kupić za kilka miesięcy i to bez zobowiązań, a mogą one zapewnić w pełni obsługiwaną franczyzę z długimi, solidnymi osiągnięciami.

2) Kawa to rosnący trend

Branża kawowa rozwija się naprawdę szybko. Jest wielu koneserów kawy, którzy nie akceptują już kubka szarej, sproszkowanej kawy instant i chcą kawy wysokiej jakości. To będzie tylko kontynuowane.

3) Duże marże zysku

Kawa i herbata oferują niewiarygodne marże zysku brutto sięgające 95%, co przyciągnęło duże firmy do ekspansji w tak szybkim tempie. Bardzo niewiele innych produktów jest nawet podobnych, co oznacza, że ​​masz potencjał, aby zarobić dużo pieniędzy.

4) Produkt całoroczny

Niektóre produkty są bardzo sezonowe, ale kawa nie jest już jednym z nich. Tak, nie sprzedasz tylu w upalne dni, ale bądźmy szczerzy, jest ich niewiele.

5) Elastyczność

Wiele osób prowadzi mobilną firmę zajmującą się kawą / herbatą, aby dopasować się do ich stylu życia, wybierając tylko dziwne pokazy lub imprezy. Dla innych decydują się na karierę; to właśnie te organizują codzienną rundę lub korzystają z regularnego boiska w centrum miasta lub parku handlowym. Wspaniałą rzeczą jest to, że można go prowadzić w niepełnym wymiarze godzin, podczas wolnych wieczorów, poza klubem lub w weekendy na różnych imprezach w całym kraju.

Główne wady działalności związanej z tym biznesem

1) Konkurencja

Ekspansja „właściwego” rynku kawy jest imponująca, ale towarzyszy mu również rosnąca liczba punktów sprzedaży kawy, w których klienci mogą codziennie dostać filiżankę. Chociaż więcej ludzi wydaje więcej pieniędzy na kawę, istnieje również dużo większa konkurencja w tej branży. Twój produkt będzie musiał mieć konkurencyjną cenę, wyższą jakość lub lepszą obsługę. Dostarczanie najwyższej jakości, wyróżniających się usług będzie kluczem do sukcesu Twojej firmy.

2) Ograniczone godziny handlu

Zdecydowana większość sprzedaży kawy / herbaty ma miejsce w godzinach porannych i wtedy najwięcej zarobisz. Będziesz musiał zacząć wcześnie, ponieważ wielu klientów będzie chciało napić się kawy lub herbaty w drodze do pracy lub wkrótce po rozpoczęciu.

Do stworzenia artykułu zainspirowała nas oferta lokalnej palarni kawy https://palarniaproper.pl – którą serdecznie polecamy!

Polecamy:
Automatyzacja w firmie usługowej – od czego zacząć?
Jak wybrać dobrego detektywa w Warszawie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com