Polska stała się światowym liderem w produkcji Yachtów

Bez względu na to jaką marką, styl lub projekt chcesz znaleźć powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele lokalnych sklepów z artykułami sportowymi, które mają szeroki i zróżnicowany wybór, które oferują jedne z najbardziej popularnych rolek do hokeja. Internet również staje się coraz bardziej popularnym narzędziem do zakupów, z tego też będzie wiele osób korzystać, tym bardziej że sklepy sportowe online mają zwykle lepsze ceny i większy wybór.

Modne żeglarstwo

Żeglarstwo bije w naszym kraju rekordy popularności, biorąc pod uwagę lata uprzednie. Co ciekawe, nie mamy tutaj na myśli wyłącznie zainteresowanie samym żeglowaniem i odpoczynkiem tego rodzaju czy nawet wielkim popytem na kursy instruktorskie. Polska przoduje także, jeśli chodzi o produkcję jachtów!

Wysoka jakość polskich wyrobów

Najbardziej popularne są małe jachty motorowe – te wyprodukowane w granicach naszego kraju można właściwie spotkać prawie na całym świecie. Mało tego, każdego dnia liczba klientów zainteresowanych zakupem polskich łodzi luksusowych również się zwiększa. Nic dziwnego, bowiem znani jesteśmy z wysokiej jakości swoich wyrobów – dysponując sporą ilością stoczni wyposażonych w nowoczesne technologie z całą pewnością zasłużyliśmy sobie na miano zagłębia motorowodnego.

Potwierdzają to rankingi – mamy drugie miejsce na liście producentów małych jachtów (do 9 m) zaraz po Stanach Zjednoczonych. Należymy też do czołówki, jeśli chodzi o kategorię od 6 do 10 metrów. Jachty luksusowe wyprodukowane w naszych stoczniach to przyjemność warta nawet kilkaset tysięcy euro – co jednak nie zniechęca zagranicznych klientów do ich zakupu.

900 Polskich przedsiębiorstw

Liczby również nie kłamią – 900 przedsiębiorstw zatrudniających około 35 tysięcy pracowników – tak wygląda nasza branża jachtowa. Wyniki te potwierdzają dane pobrane z Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLBOAT. Zostając nadal w temacie liczb – jednostki pływające, zarówno motorowe jak i żaglowe powstają u nas każdego roku w liczbie kilkunastu tysięcy sztuk. W roku 2008 powstało na polskiej ziemi aż 22 tysiące jachtów! I tylko 10 % z nich zostało w Polsce, a reszta pływa pewnie dumnie po dziś dzień po wodach europejskich krajów, a także w Rosji czy też Ameryce północnej.

22 tysiące sztuk

Niemcy uwielbiają nasze jachty. Również kraje skandynawskie i śródziemnomorskie z chęcią korzystają z naszej szerokiej oferty. Kanada, Brazylia czy nawet orientalna Japonia – to kolejne kraje zainteresowane naszymi jachtami – znakomitej jakości, wykonanych precyzyjnie, z najlepszych materiałów. Prym wśród firm wiedzie zdecydowanie olecka Delphia Yachts 1200 jachtów motorowych i 250 żaglowych sygnowanych tą marką wypłynęło na wody świata. W całej jej karierze było ich natomiast około 20 tysięcy. Największą popularnością cieszy się obecnie łódź mierząca 12 metrów – model Delphia 40. Można ją zakupić już za 122 tys. euro – ale jest to wersja standardowa. Im lepsze wyposażenie – tym większa cena, ta reguła odnosi się do większości produkowanych w Polsce jachtów. Skandynawscy klienci płacą mniej, bo raczej zadowalają ich modele utrzymane w minimalistycznej konwencji. Natomiast – jak można się domyślić Rosja kochająca luksus, przepych i bogactwo zasila skarb firm produkujących jachty w dużo większym stopniu.

Najlepiej mają się firmy cechujące się indywidualnym podejściem do klienta – odpowiadające osobiście na każde zamówienie, tak by było jak najbardziej unikatowe. Ta elastyczność przynosi im jeszcze więcej Klientów, a co za tym idzie – jeszcze większe dochody. Branży żeglarskiej kryzys zatem nie dotyczy.

Artykuł opracowaliśmy wykorzystują częściowo materiały ze strony www.splywy.pl/krutynia/

One Comment on “Polska stała się światowym liderem w produkcji Yachtów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com