Podstawowe wyposażenie profesjonalnej pieczarkarni – co się na nie składa?

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, ze to podstawowe wyposażenie profesjonalnej pieczarkarni to przede wszystkim odpowiedni budynek przemysłowy. W przypadku sporej pieczarkarni jest to wielka hala produkcyjna po części przypominająca zakład przemysłowy, w którym składa się popularne modele samochodów kompaktowych, oraz użytkowych.

Czy regały w pieczarkarniach mają kluczowe znaczenie?

W pieczarkarniach te większe lub mniejsze regały to opcja bardzo często spotykana, bo dzięki regałom zwiększa się powierzchnię produkcji do optymalnej. Rzecz jasna te regały to nie jakieś tam gołe stalowe konstrukcje, bo one nie tylko podtrzymują ciężar pieczarek wraz z podłożem niezbędnym do uprawy tych konkretnych grzybów. Kluczowe znaczenie ma też i to, że to właśnie na nich znajdują się też instalacje podtrzymujące odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu, bo zraszanie musi obejmować dokładnie każdą półkę regału, na której rosną pieczarki. Dlatego też ta produkcja pieczarek na skalę przemysłową to też zamawianie specjalistycznych regałów u wyspecjalizowanego producenta, bo te konkretne regały w większych pieczarkarniach maja grubo ponad dwa metry wysokości i jeśli chodzi o konstrukcję to pod względem konstrukcyjnym przypominają one te z hal magazynowych.

Kilka cennych wzmianek o instalacji zraszającej.

Instalacja zraszająca w przypadku tych mniejszych i większych pieczarkarni to instalacja znajdująca się także na tych regałach konkretnej pieczarkarni. Ona raczej nie spryskuje nieustannie wodą podłoża na którym rosną pieczarki. Mowa tu dokładnie o tym, że w tym konkretnym przypadku ta instalacja dba o to by poziom wilgotności wyrażany w procentach był cały czas odpowiednim i w czasach obecnych tego typu instalacja jest też powiązaną z systemem elektronicznym i z czujnikami. Ta nowoczesność ułatwia produkcję pieczarek, bo jeśli dana pieczarkarnia to spora hala przemysłowa, to odpowiedni system ułatwia uprawę. Aspekt ten ma kluczowe znaczenie, bo elektronika obecnie ułatwia mniejszemu personelowi produkowanie tej samej ilości pieczarek, co kilka dekad temu i na tym zależy ludziom zajmujący się hodowlą, czyli by była ona i tańszą i wydajniejszą niż te kilka lat temu.

Temperatura w przypadku pieczarkarni.

W średnich pieczarkarniach i w tych bardzo dużych ogromną rolę odgrywa też temperatura, a trudno ją utrzymać gdy poza pieczarkarnią panuje skwar lub niepokojący mróz. Z tej przyczyny klimatyzatory pieczarkarni to i masywne wentylatory i inny osprzęt odpowiedzialny za utrzymanie akuratnej temperatury i samej wilgotności powietrza. Tego typu system ustawia się na konkretną temperaturą i na zalecaną wilgotność powietrza, po to by działał praktycznie bez przerwy. Rzecz jasna nie ma tu tej idealnej niezawodności i dlatego też raz na jakiś czas technik musi skontrolować stan klimatyzatorów. Mowa tu o wymianie filtrów tego systemu lub o ich wyczyszczeniu. Zadaniami tymi musi się zajmować wykształcony technik i co równie istotne to sporo pracy, bo te klimatyzatory w niektórych przypadkach trzeba nawet po części rozkręcać.

Jeżeli chcesz wyposażyć pieczarnię, to nie zbędny sprzęt znajdziesz na stronie LuckyGrower.com

Polecamy:
Prace na wysokości jakie wymagania trzeba spełniać

One Comment on “Podstawowe wyposażenie profesjonalnej pieczarkarni – co się na nie składa?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com