Po czym poznać dobrą drukarnię online – krótki poradnik klienta

Jak nie dać się naciąć na kiepską drukarnię lub nie przepłacić? Po czym poznać kogoś, kto zna się na rzeczy? Przede wszystkim liczą się fakty! Portfolio, dobry kontakt, przejrzysty cennik, opinie klientów… Przed dokonaniem zamówienia przeczytaj krótki poradnik, który zawiera praktyczne wskazówki – jak nie dać się oszukać.

Portfolio

Absolutną podstawą jeśli chodzi o wszelkie zamówienia związane drukiem przez Internet, jest portfolio. Czym ono jest? Jest to galeria dostępna na stronie drukarni, która zawiera zdjęcia przykładowych prac, które zostały wykonane dla klientów tejże drukarni. Na co należy zwrócić uwagę? Na to czy są one estetycznie przycięte, czy posiadają niekontrolowane rozmycia druku, jak druk prezentuje się w otoczeniu (np. baner) itd. Portfolio powinno także zawierać linki do stron firm klientów – aby było bardziej wiarygodne. Bez przykładowych prac, ani kroku dalej!

Kontakt

W pracy liczy się przede wszystkim komunikacja. Jeśli drukarnia nie odpowiada od kilku dni na twoje maile lub nie odbiera telefonów, mimo twoich usilnych prób dodzwonienia się tam, to znaczy, że albo nie traktuje swoich klientów poważnie, albo ma tyle zleceń, że nie nadąża z tempem ich przyjmowania. A jednak kultura wymaga tego, żeby odpowiadać na wiadomości. Jeśli drukarnia traktuje swoją pracę poważnie, na pewno zostawi na swojej stronie internetowej informację, która wytłumaczy ci, dlaczego nie możne się z tobą skontaktować.

Druga sprawa – profesjonalne podejście do pracy. Jeśli drukarnia podczas składania zamówienia wymaga spełnienia pewnych danych technicznych, to znaczy, że chce zapewnić klientowi maksimum jakości. Im więcej wytycznych, tym lepiej wykonane zlecenie.

Jasny i przejrzysty cennik

Każda szanująca się, profesjonalna drukarnia posiada na swojej stronie cennik. Wszystko jasno i czytelnie opisane jak na dłoni. Jeśli znajdziesz taki cennik to możesz być pewien, że nie znajdziesz tam żadnych ukrytych kosztów. Firma podaje ci ceny na widelcu, czyli nie ma zamiaru bawić się z tobą w kotka i myszkę w trakcie realizacji dodając ukryte koszty.

Szeroka oferta – nie do końca idzie w parze z jakością

Czasem lepiej poszukać specjalisty w danej dziedzinie, aby mieć pewność, że wszystko będzie wykonane na właściwym poziomie. Łapanie wszystkich srok za ogon często nie służy poziomowi wykonania zlecenia.

Tanio nie zawsze znaczy dobrze, drogo nie zawsze znaczy najlepiej

Tnąc koszty, na pewno będziesz szukać najtańszych rozwiązań. Uważaj, stąpasz po cienkim lodzie! Jeśli decydujesz się na niską cenę, nie patrząc na przykład na grubość papieru, z którego zostanie wykonana wizytówka, możesz zdziwić się, gdy ujrzysz końcowy efekt. Podobnie ma się sprawa z drukarniami, które zdzierają skórę ze swoich klientów, chcąc zapewnić sobie wysoką ceną prestiż i sławę. Drogo nie zawsze znaczy dobrze! Odsyłam do portfolio.

Kalkulatory i symulacje

Na stronie drukarni znajduje się program do projektowania wizytówek? Świetnie, to znaczy, że nie musisz płacić za projekt. Drukarnia chce ułatwić ci zadanie. Kalkulator druku, który podczas wpisywania danych, potrzebnych np. przy wydruku książek, oblicza na bieżąco ceny wydruku danej ilości egzemplarzy, może okazać się niezwykle pomocny podczas wyboru odpowiedniej drukarni. Wiesz czego chcesz, ceny masz podane na widelcu, wystarczy zamówić. Jasne i przejrzyste zasady!

Zamów druk próbny

Niektóre drukarnie umożliwiają swoim klientom wydruk próbny. Jeśli naprawdę zależy ci na dobrym druku skorzystaj z tej opcji. Jest to niezwykle istotna kwestia, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju wydruki próbników kolorów – farb, tapet, deseni itd.

Opinie innych klientów – fora, Facebook itd.

Na koniec, zdawałoby się, jedna z najlepszych metod wyboru najlepszej drukarni… a jednak, tutaj można naciąć się na oszustów. W Internecie można kupić wszystko – począwszy od banerów reklamowych zachwalających tandetne wydruki, aż po kupowanie lajków na Facebooku. Gdzie więc zasięgnąć opinii? Najlepiej od osób, które znamy lub na wiarygodnych forach branży reklamowej.

Przezd rozpoczęciem szukania najlepszej drukarni, sprawdź ofertę internetowej drukarni Druczki.eu. Drukarnia online oferuje wykonanie zlecenia, szybko, rzetelnie i dokładnie za atrakcyjną, niższą cenę niż jej stacjonarni konkurenci.

 

Fastep uruchamia marketplace obejmujący różne kategorie produktów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com