Po co nam otoki na stacjach paliw?

Stacja paliw to obecnie niezwykle złożony kompleks, który pełni wiele funkcji. W skład jego wyposażenia wchodzi wiele elementów, takie jak: pylony cenowe, konstrukcja wiaty, podsufitka, słupy, spreadery czy tablice wjazdowe i wyjazdowe. Niezwykle istotnym, acz często umniejszanym i bagatelizowanym składowym są otoki stacji paliw. Wiele osób je marginalizuje, niesłusznie uznając, że mają niewielkie znaczenie w całościowym wyglądzie stacji.

Otoki stacji paliw to panel reklamowy opasający wiatę, eksponujący logo marki stacji. Obok pylonów cenowych, to najwyżej położone elementy, które najszybciej dostrzegane są przez klientów.

Otoki-stacji-paliw-graffico

Otoki stacji paliw Graffico służą dostarczaniu informacji oraz mają charakter reklamowy

Role pełnione przez otoki stacji paliw

Otoki stacji paliw spełniają więc funkcję informacyjną oraz reklamową. Informują o lokalizacji stacji benzynowej i reklamują markę stacji jej logo umieszczonym na otoku.

Otoki stacji paliw prezentują więc markę oraz logo. Odzwierciedlają także charakter firmy i jej profil. Jeśli zastanawiasz się, jak tak niepozorny element, jak otoki mogą pełnić tak wiele ról i tak wiele mówić o stacji benzynowej to z pewnością dotychczas nie zwracałeś na nie wystarczająco dużo uwagi.

Możliwości otok

Od teraz z pewnością zaczniesz dostrzegać różnorodność otoków i wykorzystywanych rozwiązań zastosowanych na otokach. Ich wygięciach, wypukłościach, podświetleniach, kolorze, designie.

Mimo że z pozoru to wąski temat, rynek oferuje szeroki wachlarz możliwych wariantów otoków stacji benzynowych. O ich rodzajach opowie właściciel firmy Graffico – Jarosław Włodarczyk, który zajmuje się brandingiem i rebrandingiem stacji paliw.

– Projektując branding stacji benzynowej, nie ograniczamy się do utartych rozwiązań i popularnych trendach. Nie kopiujemy wykorzystywanych już projektów. Tworzymy unikalne, dopasowane do klientów i profesjonalne realizacje. Aktualnie, decydując o wyglądzie otoków stacji paliw, wybieramy spośród dziesiątek możliwości. Otoki stacji paliw mogą być walcowane, proste, z nakładkami, ich design jest personalizowany indywidualnie dla konkretnej stacji paliw, sieci lub realizacją zgodną z Brand Bookiem. Popularne są teraz proste bryły o nietypowym rozwiązaniu świetlnym, które  coraz częściej zobaczymy na obiektach. – opowiada właściciel Graffico.

Same otoki powinny razem ze wszystkimi innymi elementami wyposażenia stacji benzynowych tworzyć spójny, atrakcyjny wystrój. Takie aspekty jak podświetlenie, wykorzystywane ledy i sposób ich osadzenia, kształt,  parametry przyjazne środowisku muszą być względem siebie dopasowane, wewnętrznie harmonijne, ale jednocześnie wyróżniające markę i firmę stacji paliw. Muszą przyciągać wzrok, wyglądać profesjonalnie, działać niezawodnie oraz wyglądać estetycznie i ładnie. Tak ładnie. Nie trzeba bać się tego określenia. W końcu wszystko, co ładne przyciąga klientów, w tym otoki stacji benzynowych.

Rozejrzyj się, poszukaj

– Zacznij obserwować wykorzystane rozwiązania na innych stacjach, podejdź bliżej i przyjrzyj się tym zgoła niepozornym elementom, jakimi są otoki stacji paliw. Nie po to, by je skopiować, ale zainspirować się, zobaczyć ile jest możliwości, złapać ogląd. – radzi Właściciel Graffico – reklamy do nieba, Jarosław Włodarczyk. – Gdy przyjrzymy się baczniej,  dojrzymy detale, które składają się na całościowy efekt. Często tworząc pożądany przez wielu efekt wow.

Jeśli te wszystkie omówione kwestie brzmią obco i abstrakcyjnie albo nawet nie brzmią. 😉
Zdaj się na specjalistów, zaufaj ich sugestiom i radom. Uwierz, że naprawdę się na tym znają i tak samo, jak Tobie, zależy im na jak najlepszym efekcie i sukcesie projektu. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com