Pneumatyka – dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania?

Systemy pneumatyczne są w rzeczywistości całkiem bezpieczne, a fakt, że nie wykorzystują niczego poza sprężonym powietrzem, oznacza, że ​​nie narażą Twojej załogi na nic toksycznego. Niektóre płyny hydrauliczne i niektóre rodzaje smarów są potencjalnie niebezpieczne, ale urządzenia pneumatyczne nigdy nie wymagają tych związków.

Nie stwarzają również znaczącego ryzyka porażenia prądem, ponieważ prąd nie przepływa przez nic poza samą sprężarką. Służy to dalszemu zapewnieniu bezpieczeństwa i wydajności sprzętu pneumatycznego w codziennym użytkowaniu.

Co być może najważniejsze, powietrze nie jest szczególnie łatwopalne, a wycieki nie wpłyną negatywnie na środowisko zewnętrzne. Zastanów się, jak często hydraulika używa oleju, który jest łatwopalny i palny. Jeden wyciek oleju oznacza ogromne zagrożenie pożarowe.

Możesz używać technologii sprężonego powietrza w obszarach, w których pracujesz z materiałami wysoce łatwopalnymi, a także w miejscach, w których problemy z ochroną mogą być problemem. Używaj urządzeń pneumatycznych do usuwania na przykład wycieków oleju i czyszczenia ciśnieniowego bez obaw.

Dostępność źródła

wuko WarszawaJak sama nazwa wskazuje, systemy pneumatyczne w większości przypadków wykorzystują jedynie zwykłe powietrze. Powietrze jest obfite i bezpłatne, więc nie będziesz musiał płacić za doładowanie zbiornika więcej niż kosztuje uruchomienie silnika sprężarki.

Co więcej, nie musisz robić żadnego filtrowania powietrza. Maszyna zrobi to za Ciebie. Możesz używać dowolnego rodzaju powietrza, pod warunkiem, że jest wystarczająco czyste, aby Ty i Twoi pracownicy mogli pracować. Po prostu upewnij się, że Twoja maszyna pneumatyczna pochłania go i filtruje, aby zredukować drobne cząstki.

Łatwość czyszczenia

W większości przypadków systemy pneumatyczne wymagają bardzo małej ilości czyszczenia. Powietrze pod ciśnieniem stale wypycha brud z systemu, więc często nie będziesz doświadczał wielu blokad. Nadal musisz sprawdzać, czy jeśli chodzi o złączki pneumatyczne wszystko jest czyste i w porządku, ale ciśnienie powietrza służy jako realna próżnia.

Jeśli kiedykolwiek zauważysz, że system zostanie zablokowany, zwykle będziesz w stanie go dość łatwo wyczyścić, ponieważ technologia pneumatyczna jest dość prosta z inżynierskiego punktu widzenia. Łatwo jest nawet rozebrać obwód pneumatyczny, ponieważ zwykle zawiera to stosunkowo niewielką ilość przewodów, zwłaszcza w porównaniu z innymi, bardziej złożonymi technologiami.

Nawet najtrwalsze części ze stali nierdzewnej nie kosztują tak dużo w porównaniu z wieloma innymi technologiami. Generalnie nie trzeba inwestować w tak dużo materiału fizycznego, aby rozpocząć pracę z przekładnią pneumatyczną, co może obniżyć początkowy koszt rozruchu. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla mniejszych firm, które nie mogą sobie pozwolić na zainwestowanie dużej sumy pieniędzy, gdy nie są do końca pewne, jaki rodzaj dochodów ujrzą w najbliższej przyszłości. Jak widać pneumatyka to zdecydowanie opcja, z której warto korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com