Płyn do dezynfekcji rąk – czym się kierować przy jego wyborze?

Na rynku znajduje się duża liczba płynów, które służą do dezynfekcji rąk. Jak w gąszczu różnych preparatów znaleźć ten właściwy? Podpowiadamy.

Łatwość w aplikacji

Dobry płyn do dezynfekcji rąk powinien być przede wszystkim łatwy w aplikacji, a więc tym samym wygodny w trakcie codziennego użytkowania. Większość sprzedawanych produktów jest dostępna w wygodnych opakowaniach z których można swobodnie dozować potrzebną nam w danym momencie ilość płynu. Przenośne płyny do dezynfekcji, które możemy nosić na przykład w torebce, powinny mieć możliwość blokady przed przypadkowym naciśnięciem.

Pojemność preparatu

Kolejną ważną kwestią jest pojemność stosowanego preparatu w formie płynu. Do domowego użytku i codziennego stosowania wystarczy niewielki pojemnik w którym znajduje się około 500 ml substancji. Znaleźć można także te większe, do 1 litra. Jeśli natomiast planujemy używać go do celów profesjonalnych, a więc na przykład w różnego rodzaju firmach usługowych lub sklepach to warto zainwestować w obszerniejszy pojemnik. Te zaczynają się najczęściej od około pięciu litrów. Zwykle dostarczane są ze specjalnym elementem w formie automatycznego kranika, który pozwala na wygodne i bezpieczne aplikowanie bezpośrednio na ręce. Nawet jeśli nie planujemy używać produktu do celów profesjonalnych to jednak z samego ekonomicznego punktu widzenia warto po prostu zainwestować w płyn o dużej pojemności, który będzie w stanie wystarczyć na długie tygodnie lub miesiące.

Stężenie preparatu

Na rynku znajduje się całkiem sporo różnych produktów o szerokim spektrum zastosowania. Posiadają w swoim składzie różny poziom substancji czynnej, a więc w nieco inny sposób działają i wykazują się odmienną skutecznością. Jest to zabieg celowy. Dokonując wyboru konkretnego produktu należy na początek ustalić jak często będzie on stosowany. W przypadku ośrodków zdrowia lekarz po kontakcie z pacjentem może bardzo często sięgać po taki preparat. W tej konkretnej sytuacji ważne jest to, aby siła działania nie powodowała podrażnień dłoni przy zbyt częstym sięganiu po produkt.

Warto zauważyć, że producenci nierzadko stosują w płynach różnego rodzaju substancje łagodzące oraz pielęgnujące dłonie. Jest to wręcz bardzo pożądany element, zwłaszcza w produktach o dużym stężeniu preparatu odkażającego. Niekiedy oprócz tego można spotkać się z płynem do dezynfekcji, który zawiera w sobie różne składniki zapachowe. Pozwala to tym samym zwiększyć komfort zarówno dla użytkownika, jak i dla innych osób w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com