Planujesz poważny remont? Zobacz czy potrzebujesz dodatkowych dokumentów

Wraz z upływem lat większość domów wymaga poważnego remontu. To samo dotyczy budynków usługowych, które potrzebują nie tylko odświeżenia, ale i przeprowadzenia gruntownych zmian. Planujesz poważny remont? Chcesz zmienić element konstrukcyjny domu albo zupełnie zmienić sposób użytkowania budynku? A może planujesz zakup nieruchomości na rynku wtórnym? Zobacz, kiedy potrzebujesz dodatkowych elementów, którymi są opinia techniczna bądź ekspertyza budowlana.

Nie tylko remont, ale i zakup domu

Osoby, które decydują się na zakup nieruchomości z rynku wtórnego muszą liczyć się z dodatkowymi formalnościami. Oczywiście sporządzenie opinii technicznej nie jest wymagane przy tego typu transakcjach. Warto jednak poświecić tej tematyce nieco więcej uwagi. Dom to inwestycja na całe życie. Zanim podpiszesz umowę o zakupie zleć sporządzenie opinii technicznej profesjonaliście. Dlaczego? Używane nieruchomości bardzo często posiadają ukryte wady i niedociągnięcia. Nie mając doświadczenia w tej tematyce możesz ich zupełnie nie zauważyć. Co więcej, koszty opinii technicznej są niczym w porównaniu do potencjalnych kosztów zniwelowania ukrytych wad danego budynku.

Wykonując opinię techniczną przed zakupem:

  • unikasz zaskoczenia ukrytymi wadami nieruchomości,
  • nie wpędzasz się w dodatkowe koszty po zakupie nieruchomości,
  • zyskujesz profesjonalną opinię o budynku, który zamierzasz zakupić.

Nie kieruj się dodatkowymi formalnościami, ale spójrz na praktyczne plusy wykonania dodatkowej opinii technicznej. Kupuj świadomie i spraw, by zakup budynku był jedną z najbardziej udanych transakcji w Twoim życiu!

Zmieniasz sposób użytkowania budynku? Bez dodatkowych formalności się nie obejdzie

Będąc właścicielem budynku bardzo często decydujemy się na gruntowny remont. Zmieniamy wygląd zewnętrzny budynku czy zupełnie odchodzimy od pierwotnej koncepcji i zmieniamy nawet sposób użytkowania posiadłości. Warto wiedzieć, że w takich przypadkach potrzebne są dodatkowe dokumenty. Mowa tutaj o opinii technicznej i ekspertyzie budowlanej. Tego typu dokumenty wymagane są w urzędzie, na etapie przyjmowania wniosku o pozwolenie na remont. O tym, jaki dokładnie dokument będzie wymagany w Twoim przypadku zadecyduje ekspert podczas wykonania wizji lokalnej. Opinia techniczna i ekspertyza budowlana różnią się bowiem zakresem opracowania. Ekspertyza budowlana jest także o wiele bardziej szczegółowa. Zawiera ocenę stanu budynku, opartą na badaniach i dokładnych wyliczeniach wytrzymałości poszczególnych elementów konstrukcyjnych.

Powierz dokumentację ekspertom i spełnij oczekiwania urzędu

Jeśli wiesz, że podczas remontu konieczna będzie zmiana użytkowania budynku czy ingerencja w elementy konstrukcyjne, nie marnuj czasu. Zadbaj o profesjonalną dokumentację wcześniej. Powierz wykonanie opinii technicznej czy ekspertyzy budowlanej profesjonalistom. Zapoznaj się z ofertą na stronie stekra.pl i działaj kompleksowo. Niech formalności nie przedłużają podjętych prac, ale będą jedynie krokiem na drodze do sporych zmian w Twojej nieruchomości.

Polecamy:
Remont mieszkania – o czym warto pamiętać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com