Planujesz modernizację linii produkcyjnej? O najnowszej technologii opakowań opowiada inżynier Daniel Łukaszewicz

Choć nie każdy o tym pamięta, ale pakowanie jest jednym z etapów produkcji. Produkując na masową skalę nie sposób zapomnieć o właściwym pakowaniu, ono bowiem odpowiada za bezpieczny transport do klienta, bez obawy o uszkodzenie. Produkując duże ilości produktów czymś niemal naturalnym jest korzystanie z automatycznych rozwiązań, ułatwiających ten proces. Warto więc skorzystać z opcji ułatwiających pakowanie dostępnych na rynku. O najnowszych technologiach związanych z pakowaniem porozmawiamy z inżynierem Danielem Łukaszewiczem.

Od kiedy maszyny pakujące zawładnęły polską dziedziną produkcji?

Daniel Łukaszewicz: Wbrew pozorom maszyny pakujące na naszym rynku są obecne od dłuższego czasu. Jednak maszyny takie znajdują swoje zastosowanie w zakładach produkcyjnych produkujących na dużą skalę, małe zakłady, manufaktury stawiają na ręczną produkcję i pakowanie.

Na rynku znaleźć można dużo maszyn specjalizujących się w pakowaniu. Jak wybrać maszynę, która sprawdzi się w typowej firmie?

Daniel Łukaszewicz: To fakt, na rynku znaleźć można wiele rodzajów maszyn pakujących, które różnią się sposobem pakowania i doskonale sprawdzą się w zakładach produkcyjnych o różnej specyfice. Wybierając maszynę pakującą do naszej firmy należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ilość produkcji, a także sam sposób pakowania czy ilość i sposób wysyłki. Te informacje podpowiedzą nam, jaki typ maszyny pakującej ostatecznie wybrać.

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się maszyny modułowe. Jak można rozwiązanie to wykorzystać w dziedzinie pakowania?

Daniel Łukaszewicz: Maszyny modułowe mają kilka podstawowych zalet. Ich specyfika pozwala na wykorzystanie maszyn na wiele sposobów, dzięki czemu jedna maszyna jest w stanie spełnić co najmniej kilka różnych obowiązków, dzięki czemu za pomocą właściwie jednej maszyny możemy spakować różne rodzaje produktów.

Co powie Pan o opakowaniach zbiorczych? Dlaczego i w jakich okolicznościach warto je wykorzystać?

Daniel Łukaszewski: Kilka, kilkanaście lat temu z opakowaniami zbiorczymi kojarzyły nam się kartonowe pudła, do których pakowano właściwie wszystko. Obecnie mamy do wyboru zarówno różnorodność w sposobie pakowania, jak i w samych opakowaniach. Oprócz samych opakowań wykonywanych zazwyczaj na miarę przedsiębiorca ma możliwość wyboru sposobu, w jaki będzie spakowany jego produkt. Najpopularniejszym nośnikiem produkowanych przedmiotów jest paleta, dzięki której w łatwy sposób można przetransportować duże ilości produkowanych przedmiotów. Pełną paletę można w bardzo łatwy sposób zapakować. Na rynku można znaleźć co najmniej kilka maszyn, które współgrają z paletą.

Gdzie zaopatrzyć się w takie maszyny pakujące?

Daniel Łukaszewski: Istnieje kilka firm zajmujących się produkcją i dystrybucją maszyn pakujących, np. tezaurus.info (uśmiech). Oczywiście można skorzystać z ich oferty, a decydując się na którąś z nich można liczyć na pomoc w wyborze odpowiedniej dla naszej działalności maszyny. Oprócz tego można poszukać maszyny na rynku wtórnym, bowiem wiele przedsiębiorstw pozbywa się swojego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com