Planujesz konferencję zagranicą? Sprawdź gdzie tanio kupisz euro

Wiadomość o tym, że obecnie biznes staje się coraz bardziej międzynarodowy, nie dziwi już nikogo. Aby rozwijać swoją firmę, po prostu konieczne jest działanie z zagranicznymi kontrahentami. Działanie za granicą to również konieczność wizyt na różnego rodzaju konferencjach. Przedsiębiorcy wyjeżdżający za granicę w celach służbowych zawsze potrzebują posiadać przy sobie gotówkę. Dlatego też w sytuacji zakupu jej, nie warto przepłacać i decydować się na kiepsko opłacalne rozwiązania. Doradzamy co wybrać, aby tanio i szybko zakupić euro.

Wykorzystaj sieć

Dostęp do internetu wpłynął na bardzo wiele dziedzin naszego życia. Jego pomoc jest wręcz nieoceniona w bardzo wielu sytuacjach i jak najbardziej warto postawić również na korzystanie z niego jeżeli chodzi o sprawy finansowe. W sieci dostępne są liczne kantory online oraz platformy do wymiany walut, które oferują bardzo atrakcyjne warunki zakupu waluty. Banki oraz kantory stacjonarne nie są nawet w stanie rywalizować z platformami internetowymi.

Kursy

Wszystkie kursy obarczone są spreadem walutowym. Definiuje on kwotę po jakiej możliwy będzie zakup waluty. Najmniej opłacalną ofertę posiadają banki. Odrobinę lepiej jest w kantorach stacjonarnych. W porównaniu do kantorów online, obydwa te rozwiązania wypadają bardzo słabo. Kantory online ze względu na odrobinę inną specyfikę działania są w stanie zaoferować znacznie lepsze kursy swoim klientom, rozwiązania oparte na znacznie niższych opłatach za wymianę i będące w związku z tym znacznie bardziej opłacalne. Jak najbardziej więc warto się nimi zainteresować, jeżeli zależy Ci na maksymalnie efektywnym przewalutowaniu. Średnia wartość spreadu walutowego dla kantorów online wynosi 1%. Natomiast dla rozwiązań stacjonarnych zaczyna się ona od 5%.

Platformy społecznościowe

Wielu przedsiębiorców korzysta również z platform społecznościowych do wymiany walut, takich jak na przykład serwis https://www.walutomat.pl/ . Nie są to standardowe kantory, ponieważ wymiana dokonywana jest pomiędzy poszczególnymi użytkownikami. Serwis jest jedynie systemem, który odpowiada za pozytywny przebieg całej transakcji. Nie narzuca on jednak kursów wymiany. Są one ustalane indywidualnie przez użytkowników. Często można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty wymiany, z którymi nie można spotkać się nigdzie indziej. Nawet po doliczeniu prowizji za transakcję, która w Walutomacie wynosi nie więcej niż 0,2% wartości całej transakcji, okazuje się, że wymiana jest bardzo opłacalna. Euro to natomiast bardzo popularna waluta i wielu użytkowników tego typu serwisów ją wymienia. Bez problemu znajdziesz zatem osoby, z którymi przeprowadzisz opłacalną dla siebie transakcję.

Zredukuj koszty konferencji

Dzięki rozważnemu wyborowi odpowiedniej opcji wymiany walut bardzo szybko zredukujesz koszty swoich wyjazdów na zagraniczne konferencje. Jeżeli natomiast jesteś organizatorem, to zaoszczędzisz wiele pieniędzy. Jeżeli więc na redukcji kosztów zależy Ci w szczególności, to jak najbardziej warto postawić na korzystanie z dostępnych możliwości w sieci. Bezpieczeństwo i opłacalność to bowiem czynniki, które przemawiają za internetowymi platformami wymiany danych.

One Comment on “Planujesz konferencję zagranicą? Sprawdź gdzie tanio kupisz euro”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com