Płace w IT i e-commerce w górę – raport po badaniu z początku roku

Początek 2021 roku to dobry czas na podsumowanie zmian na rynku pracy związanych z pandemią koronawirusa, która zdominowała cały ubiegły rok. Choć wiele branż zaliczyło poważny kryzys, a firmy znalazły się na skraju bankructwa, są branże, które radzą sobie doskonale, a zarobki w nich stale rosną. Jedną z nich jest branża IT.

Firmy zmuszone do rozwoju i inwestycji w sieci

Kryzys związany z pandemią zmobilizował firmy działające w różnych branżach do intensywnego rozwoju, szukania nowych dróg dotarcia do klientów. Spora część budżetów marketingowych przeniesiona została do sieci – firmy rozwijają się w branży e-commerce, zwiększają sprzedaż w internecie, gdyż to właśnie ta dziedzina intensywnie się rozwija bez względu na kryzys i problemy z działalnością w wersji stacjonarnej. Popyt na specjalistów w branży IT i e-commerce nieustannie rośnie, a doświadczeni fachowcy w tych dziedzinach mogą liczyć nie tylko na stabilne zatrudnienie, ale również na bardzo dobre zarobki. W ubiegłym roku ponad 50 procent pracowników IT dostało podwyżki, choć i tak ich zarobki kształtowały się na dużo wyższym poziomie niż średnia w innych branżach.

Popyt na specjalistów IT stale rośnie

Doświadczeni pracownicy IT poszukiwani są w firmach z różnych branż. Branża IT pozostaje w doskonałej kondycji nawet pomimo faktu, że część projektów w ubiegłym roku została zawieszona. Nadal bowiem trend jest taki, że zapotrzebowanie na fachowców IT jest większe niż ich podaż na rynku. Doświadczonych pracowników poszukują zarówno międzynarodowe korporacje, jak i mniejsze przedsiębiorstwa. Aktualnie najbardziej poszukiwanymi specjalistami w IT są fachowcy zajmujący się rozwojem aplikacji mobilnych, analizą danych oraz prężnie rozwijającymi się technologiami chmurowymi. W 2021 roku będzie się utrzymywało duże zapotrzebowanie na takich specjalistów, jak cloudengineer, cloudsecurity, cloud network engineer. Choć oczekiwania fachowców IT z tego obszaru wzrosły o kilka tysięcy złotych w porównaniu do poprzedniego roku, nie mają problemów ze znalezieniem satysfakcjonującego zatrudnienia. Rekrutacja programistów IT – mindworkers.pl pokazuje, że popyt na ekspertów IT stale rośnie, co daje wiele perspektyw zawodowych także dla nowych fachowców, dopiero wchodzących na rynek.

Poszukiwani specjaliści e-commerce

Równie duży popyt, jak na specjalistów IT, jest na fachowców z branży e-commerce. Związane jest to z bardzo dynamicznym rozwojem rynku produktów i usług sprzedawanych w sieci. Specjaliści e-commerce mogą obecnie liczyć na zarobki od 5 do nawet 30 tys. złotych miesięcznie. Obecnie najbardziej poszukiwani są eksperci analityki danych digitalowych i CRM-owych czy marketing automation. Firmy zatrudniają zarówno doświadczonych ekspertów z wieloletnią praktyką, jak i początkujących kandydatów, którzy szukają dla siebie ścieżki rozwoju właśnie w tej branży.

Z nami znajdziesz najlepszych fachowców

Jeśli poszukujesz specjalistów z branży IT i e-commerce do swojego przedsiębiorstwa, chętnie pomożemy Tobie w znalezieniu specjalisty odpowiadającego indywidualnym potrzebom. Od ponad 10 lat rekrutujemy programistów i specjalistów IT dla największych, renomowanych korporacji na świecie. Mamy wiedzę, doświadczenie i umiejętności, dzięki którym potrafimy połączyć oczekiwania klientów z kompetencjami, a także oczekiwaniami kandydatów. Dowiedz się więcej o nas i znajdź specjalistę, który pomoże Twojej firmie rozwinąć skrzydła.

Polecamy:
Rekrutacja IT – jak długo trwa i czy można ją przyspieszyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com