Pierwsze spotkanie z instruktorem prawa jazdy? Przygotuj się!

Po długim oczekiwaniu na spełnienie marzenia o zostaniu bezpiecznym kierowcą we Wrocławiu, prawdopodobnie poczujesz się zdenerwowany, zanim instruktor przyjedzie, aby uczyć Cię po raz pierwszy.

To prawie tak samo w przypadku zdecydowanej większości uczniów, którzy będą mieli swoją pierwszą lekcję jazdy. Uzyskanie kilku cennych wskazówek dotyczących tego, co robić podczas pierwszej lekcji jazdy, może sprawić, że poczujesz się swobodnie i uspokoisz nerwy. Możesz zdobyć trochę pewności siebie, aby rozpocząć proces jazdy za kierownicą.

Poniżej podane są wskazówki, dzięki którym prawo jazdy Wrocław będzie dla Ciebie o krok bliżej. Przygotuj się na to psychicznie. Tutaj musisz zadbać o kilka prostych rzeczy.

Spójrz na proste rzeczy wymienione poniżej:

• Wyśpij się dobrze
• Utrzymuj swój mózg w dobrej kondycji
• Nie ekscytuj się
• Nie jedz pikantnych potraw
• Nie pij wieczorem w nocy
• Koniecznie zjedz śniadanie
• Sprawdź dwukrotnie czas, miejsce i datę rozpoczęcia

Co musisz zabrać ze sobą na lekcję jazdy? Wygodne i antypoślizgowe buty, okulary lub soczewki, których używasz, gotówka na opłacenie lekcji jazdy.

Przeczytaj Zasady ruchu drogowego

Jeśli masz do dyspozycji czas przed rozpoczęciem lekcji, postaraj się rzucić okiem na „Zasady ruchu drogowego” zaprojektowane i napisane zarówno dla kierowców, jak i pieszych, aby zapoznali się z różnymi zasadami i przepisami ruchu drogowego. Jeśli potrafisz dobrze czytać i przyswajać te zasady ruchu drogowego, możesz zaimponować instruktorowi.

Dotrzyj wypoczęty i dobrze ubrany

Odpoczywaj dobrze i nie spożywaj alkoholu, aby pozostać aktywnym i energicznym. Poświęć trochę czasu, aby dotrzeć do miejsca/określonego miejsca docelowego o czasie lub przed czasem.

Przygotowanie do jazdy

Otwórz drzwi i zajmij miejsce kierowcy. Dopasuj się dobrze, abyś czuł się komfortowo po zajęciu miejsca. Upewnij się, że masz możliwie jak najwygodniejszą pozycję, dotarłeś do pedałów i idealnie się usadowiłeś. Twój instruktor może pomóc Ci dostosować wszystko, abyś czuł się bardziej komfortowo.

Noś wygodne ubrania

Załóż przemienne ubrania, aby dobrze rozprostować ręce i nogi oraz swobodnie poruszać rękami. Pomyśl o tym, czego się nauczyłeś i uzyskaj trochę praktyki. Pomyśl o lekcjach jazdy i zasadach ruchu drogowego, których się nauczyłeś. Przećwicz je, jeśli masz czas do swojej dyspozycji.
Zadawaj pytania, aby wszystko wyjaśnić od razu i bez wahania. Jeśli masz jakiś problem lub nie rozumiesz konkretnej rzeczy, której nauczał Twój instruktor, możesz zadawać pytania na ten temat.

Zadawaj pytania dotyczące konkretnej rzeczy, aż stanie się dla ciebie krystalicznie jasne. Zaufaj sobie, pomyśl, że jesteś w dobrych rękach, bo skoro przyłożyłeś się do znalezienia możliwie jak najlepszej szkoły nauki jazdy, to z całą pewnością taka będzie i tutaj nie ma co się martwić, ale trzeba zakasać rękawy, przyłożyć się do lekcji jazdy najlepiej jak potrafisz i tym samym do marzenia o zdaniu egzaminu na prawo jazdy i samej jeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com