Pięć pomysłów na biznes w Walentynki

Walentynki kojarzą nam się z triumfem miłości, romantycznymi wyznaniami, obdarowywaniem prezentami oraz sprawianiem niespodzianek ukochanym osobom. Okazuje się, że dla kogoś pomysłowego i przedsiębiorczego, ten dzień może być jednocześnie początkiem przygody ze światem biznesu. Wystarczy sprytnie wykorzystać święto zakochanych do zagospodarowania odpowiedniej niszy na rynku i dotarciem ze swoją ideą do szerokiego grona odbiorców. Oto przykładowe pomysły.

Czekoladowy biznes

Jednym z najczęściej wybieranych prezentów walentynkowych są słodycze. Zamiast kupować po raz kolejny bombonierkę lub paczkę cukierków, warto pomyśleć o innej formie słodkiego podarunku.

Jeżeli posiadamy odpowiednie zdolności, możemy zająć się tworzeniem różnych figurek z czekolady, które będą nawiązywać do tego wyjątkowego dnia. Miś wykonany z tak nietypowego materiału z pewnością podbije serce drugiej połówki. To samo tyczy się bukietów cukierkowych o różnych wariantach smakowych, które są świetną alternatywą dla wciąż popularnych, ale już nieco oklepanych czerwonych róż.

Popularność tzw. czekoladowych telegramów z dedykacją, które pojawiły się w ostatnich latach, pokazują nam, że na rynku wciąż jest zapotrzebowanie na nowe produkty. Jeśli my wystartujemy z własnym, świeżym pomysłem i odpowiednio go rozreklamujemy, również możemy osiągnąć sukces.

Fotousługi

Wszyscy lubimy uwieczniać na zdjęciach najpiękniejsze chwile z naszego życia. Wiele z nich przeżywamy wspólnie, wraz ze swoją miłością.

Idealnym pomysłem jest połączenie zdolności fotograficznych ze zmysłem estetycznym. Możemy rozreklamować nasze usługi, np. wśród grona znajomych, aby trafić do większej grupy ludzi. Do wykonania sesji zdjęciowej nie potrzebujemy lustrzanek ani innych drogich sprzętów. W tej chwili większość smartfonów posiada wbudowane aparaty, które nieraz przewyższają jakością standardowe kompakty. Jeśli już zrobimy wszystkie zdjęcia, możemy je przerzucić na swój komputer i od razu wydrukować. Następnie należy je wkleić do tzw. fotoksiążki, każdą fotografię kreatywnie opisać oraz ozdobić cały album.

Dla pary zakochanych będzie to najpiękniejsza pamiątka na dowód ich wielkiej miłości. Chętnych osób z pewnością nie zabraknie.

Dzień marzeń

Jest to dobre wyjście dla osób o talencie organizacyjnym, które potrafią przygotowywać różne specjalne niespodzianki.

Wystarczy znaleźć klienta, który dokładnie określi nam charakter, zainteresowania, marzenia oraz ulubione opcje spędzania wolnego czasu przez swoją ukochaną osobę. Na podstawie tych kryteriów można dokładnie zaplanować idealny dzień oraz dobrać atrakcje w taki sposób, aby druga połówka wspominała akurat te Walentynki jako jedne z najpiękniejszych chwil w swoim życiu. Rozwiązanie to posiada spory plus, ponieważ pozwala na dopasowanie sposobu organizacji dnia marzeń do możliwości finansowych osób zainteresowanych tak wyjątkowym prezentem.

Jeżeli dodatkowo posiadamy zacięcie konferansjerskie, możemy pełnić rolę przewodnika, opowiadając jednocześnie o tym, czego zakochani mogą się spodziewać. W ten sposób nie tylko odnosimy sukces z własnym biznesem, ale także zdobywamy cenne doświadczenie organizatorskie.

Spersonalizowane kartki

Kartki okolicznościowe są świetnym dodatkiem do każdego prezentu. Jednak ciężko jest znaleźć taki wzór, którego do tej pory nikt nie użył. Drukarnie produkują je hurtowo, według wcześniej wybranych szablonów.

Możemy wystartować z tworzeniem własnych kartek na specjalne życzenie klienta, np. poprzez ozdabianie dekoracjami w ulubionych kolorach ukochanej, wklejenie jej zdjęcia albo sportretowanie w przypadku umiejętności rysowniczych czy wypisanie życzeń lub wiersza napisanego specjalnie dla niej. Spersonalizowana kartka zostanie o wiele bardziej doceniona niż ta, którą możemy kupić w każdym kiosku lub sklepie.

Miłosny audiobook

Ten pomysł opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań. Wszyscy znamy audiobooki, na których popularni aktorzy czy dziennikarze czytają różne książki i lektury. Dlaczego nie dać takiej możliwości każdemu z nas?

Potrzebujemy do tego mikrofonu oraz profesjonalnego sprzętu nagrywającego. Jeśli już będziemy w ich posiadaniu, możemy zacząć działać z tym pomysłem. Wystarczy zaangażować swoich klientów do przeczytania np. ulubionej powieści swojej ukochanej lub wiersza o miłości ze specjalną dedykacją. Dzięki takiej formie prezentu, osoba obdarowana będzie mogła w każdej chwili odtworzyć audiobook i przypomnieć sobie, jak jej druga połówka wyznaje swoje uczucia, o których czasami wstydzi się mówić na co dzień. To bardzo wartościowa pamiątka.

A gdzie spędzić 14 lutego w Święto  Walentynek dowiesz się na stronie ocen-wakacje.pl/walentynki/

walentynki-14-go-lutego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com