Pendrivy z nadrukiem – nadają się nie tylko do reklamy!

Wszyscy wiemy o standardowych sposobach korzystania z pamięci USB w celu przechowywania i przesyłania informacji, albo jako gadżety reklamowe – do promocji firmy. Ale co, jeśli powiedzieliśmy ci, że istnieje wiele innych sposobów na wykorzystanie tych wszystkich pamięci USB przechowywanych w szufladzie w pracy lub tych rozrzuconych po całym domu?

Przeanalizowaliśmy razem z printmar.pl kilka unikalnych sposobów wykorzystania dysku flash USB, skorzystaj, zainspiruj się tym!

1. Uruchom Google Chrome na dysku flash USB.

Google Chrome występuje w dwóch wersjach: standardowej zainstalowanej na komputerze i drugiej wersji, którą można zainstalować na dysku flash. Ta druga wersja nazywa się Google Chrome Portable i nie wymaga instalacji, dlatego idealnie nadaje się do noszenia na pamięci USB. Korzystając z tego przenośnego przeglądarki Google Chrome, nie będziesz musiał udostępniać swojej przeglądarki internetowej innym osobom. Bezpiecznie przechowuj hasła i dane we własnej przenośnej przeglądarce internetowej. Google Chrome Portable można pobrać na oficjalnej stronie, która zapewni również przewodnik, jak skonfigurować Google Chrome na dysku flash.

2. Skanuj w poszukiwaniu wirusów

Jeśli podejrzewasz złośliwe oprogramowanie na swoim komputerze, to jest czas, w którym wyciągasz pamięć USB i rozwiązujesz problem za pomocą przenośnego oprogramowania szpiegującego, takiego jak Emsisoft, Spybot, lub w celu zapobiegania wirusom ClamWin. Każdy z tych programów jest odpowiedni dla twojego dysku flash.

3. Przejdź do trybu incognito

Tails to program, który można zainstalować na pendrivie lub dysku DVD, umożliwiający anonimowe przeglądanie podczas aktywności. Aby móc zainstalować tę aplikację, musisz początkowo użyć dwóch pendrive’ów, ale z naszego doświadczenia wynika, że ​​prawie każdy ma co najmniej dwa pendrive’y. Może się to wydawać trochę skomplikowane, ale Tails przeprowadzi Cię przez całą instalację. Podczas korzystania z tego programu będziesz mógł korzystać z Internetu anonimowo, nie pozostawiać śladu i szyfrować pliki i wiadomości.

4. Użyj go jako klucza do komputera

Zmień pamięć USB w klucz, korzystając z oprogramowania Predator. Predator sprawi, że pamięć USB będzie działać jako urządzenie blokujące i odblokowujące. Włóż pamięć USB, uruchom Predator i używaj komputera jak zwykle. Gdy musisz wyjść z komputera, po prostu wyjmij pamięć USB, klawiatura i mysz zostaną wyłączone, a ekran zgaśnie. Po powrocie wystarczy ponownie podłączyć USB i wszystko zostanie przywrócone.

Wskazówka: może być również używany dla dzieci, aby zarządzać ich czasem spędzanym przy ekranie, konfigurować określone reguły dla każdego użytkownika i usuwać USB w razie potrzeby.

5. „Dead drop”

Ten ostatni „sposób” korzystania z USB jest bardziej zabawnym, inspirującym trendem. „Dead drop” jest wykorzystywany przez szpiegów jako sposób przekazywania tajnych informacji. Artysta Aram Bartholl rozpoczął ruch, w którym ludzie umieszczali swoje ulubione dzieła sztuki, filmy, zdjęcia itp. Na dysku flash i osadzali je w losowych miejscach, takich jak ściany, drzewa, krawężniki itp. Wszystkie te miejsca muszą być publiczne, aby to zadziałało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com