Paliwo do formowania biomasy – to nakręca rynek!

Raport z analizy globalnego rynku brykietów z biomasy w 2020 r. dostarcza najnowszych danych branżowych i przyszłych trendów, umożliwiając rozpoznanie produktów i użytkowników końcowych, którzy odpowiadają za wzrost przychodów i rentowność. Raport ten zawiera listę największych konkurentów i dostarcza strategicznych informacji na temat branży, która ma wpływ na rynek.

O rynku brykietów z biomasy

Paliwo do formowania biomasy jest wytwarzane z pozostałości rolniczych i leśnych, takich jak łodyga ryżu, słoma, łodyga bawełny, trociny bambusowe, mączka drzewna, łuska orzeszków ziemnych itp. Przechodzi to przez kilka procesów przetwarzania, takich jak kruszenie, suszenie, mieszanie, formowanie lub prasowanie, itp. a końcowymi produktami są pellety i brykiety, które są używane jako zamiennik węgla, benzyny i innych tradycyjnych paliw kopalnych. W porównaniu z paliwami kopalnymi, paliwo do formowania z biomasy wytwarza niskie całkowite emisje gazów cieplarnianych netto, ponieważ użyte materiały są już częścią obiegu węgla – czytaj więcej dobrybrykiet.pl/warszawa/pellet/.

Brykiety z biomasy są najczęściej używane w krajach rozwijających się, gdzie paliwa do gotowania nie są tak łatwo dostępne. W rozwiniętym świecie nastąpił ruch w kierunku wykorzystania brykietu, gdzie wykorzystuje się je do ogrzewania kotłów przemysłowych w celu produkcji energii elektrycznej z pary. Brykiety są wsparte węglem w celu wytworzenia ciepła dostarczanego do kotła. Brykiety z biomasy, w większości wykonane z odpadów zielonych i innych materiałów organicznych, są powszechnie używane do wytwarzania energii elektrycznej, ciepła i paliwa do gotowania, o czym możesz dowiedzieć się więcej tutaj: https://lipnowskiopal.pl/kontakt/brodnica/. Te sprasowane związki zawierają różne materiały organiczne, w tym łuskę ryżu, wytłoki, mielone łupiny orzechów, odpady rolnicze. Skład brykietów różni się w zależności od obszaru ze względu na dostępność surowców. Surowiec jest zbierany i prasowany w brykiet w celu dłuższego spalania i ułatwienia transportu towaru.

Oto różnica między pelletem z biomasy a brykietem z biomasy.

Pellety z biomasy są zwykle wykorzystywane w domowych piecach na pellety, kotłach centralnego ogrzewania, kotłach przemysłowych lub w elektrowniach w celu zastąpienia węgla. Mogą również służyć jako ściółka dla koni i ściółka dla kotów. Natomiast brykiety z biomasy to patyki lub bloki o dużej średnicy i różnych kształtach (sześciokąt, walec, prostopadłościan, itp.) wytwarzane na brykieciarkach z biomasy. Przeznaczone są głównie do zastosowań przemysłowych do ogrzewania – zobacz tutaj: https://lipnowskiopal.pl/kontakt/rypin/.

Obecnie w krajach rozwiniętych przemysł paliw biomasowych jest generalnie na bardziej zaawansowanym poziomie. Największe światowe przedsiębiorstwa są skoncentrowane głównie w UE. Wraz z rozwojem technologii produkcji chińskiego przemysłu paliw biomasowych ich udział w rynku międzynarodowym rośnie, a konkurencyjność na rynku międzynarodowym stopniowo też.

Polecamy:
Czym jest BDO i kto musi się w nim zarejestrować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com