Jaki wpływ ma palenie tytoniu na nasze ciało?

Palenie papierosów bez wątpienia jest jednym z najbardziej destrukcyjnych nałogów, który ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wpływa negatywnie na cerę jak i przyczynia się do powstawania zmian nowotworowych i innych groźnych chorób w naszym organizmie. Bardzo często nieskutecznie zabieramy się do rzucenia tego szkodliwego nałogu. Jeżeli chcesz poznać, jakie dokładnie negatywne konsekwencje ma palenie tytoniu na nasze ciało – to ten artykuł jest jak najbardziej dla Ciebie!

Negatywny wpływ palenia papierosów na nasze zdrowie

Wśród chorób rozróżniamy te najbardziej charakterystyczne dla palaczy. Są to między innymi choroba wieńcowa serca, rozedma płuc i wiele innych. Objawy rozedmy płuc pojawią się z opóźnieniem, co czyni ją jedną z najbardziej groźnych chorób dla palaczy. Choroba wieńcowa natomiast może prowadzić nawet do zawału serca, a w najbardziej drastycznych przypadkach – nawet do śmierci. Do bardzo często występujących chorób wśród palaczy można zaliczyć problemy z nadciśnieniem tętniczym, miażdżycę, tętniaka aorty czy zaburzenia pracy serca.

Dym nikotynowy ma również bardzo negatywny wpływ na nasz układ pokarmowy. Palenie może prowadzić do powstania wrzodów żołądka lub przepukliny jelitowej. Do czynienia możemy mieć również tutaj z osteoporozą, czyli zmniejszoną gęstością kości. Ograniczona zostaje produkcja witaminy D w naszym organizmie, jak i wydalane zostaje wapno wraz z moczem. Rozróżnia się tutaj również choroby, które atakują wzrok palaczy. Zaćma, nadmierne łzawienie czy zapalenie i podrażnienie oczu – to tylko przykłady takich chorób.

Palenie tytoniu ma również bardzo negatywny wpływ w sferze naszego życia seksualnego. Wśród mężczyzn najbardziej doskwierać mogą problemy z erekcją, zmniejszona produkcja ilości plemników w spermie, a w skrajnych przypadkach palenie może również wywołać impotencję. W przypadku kobiet palących w ciąży znacznie zwiększone jest prawdopodobieństwa poronienia lub przedwczesnego porodu. Może wystąpić również ciąża rozwijająca się poza jamą macicy. Dzieci, których matka paliła w trakcie ciąży mogą mieć problemu z układem immunologicznym. Jeśli więc palisz, rzuć ten nałóg. Przydatny może być suplement diety Nicorix.

Śmiertelne choroby

Palenie papierosów wywołuje jak najbardziej śmiertelne choroby dla palaczy. Do niedawna uważało się, że palenie powoduje jedynie raka płuc. I faktycznie, jest to najbardziej groźna choroba, którą wywołuje palenie tytoniu, lecz możliwości jest tutaj znacznie więcej. Rak przełyku, jamy ustnej, wargi, języka, trzustki czy nerek – to realne zagrożenia, które spotkać mogą każdego palacza. Co więcej, aż połowa przypadków zachorowań na raka dolnych dróg moczowych wywoływanych jest u palaczy.

Powyższe zmiany w ciele człowieka palącego tytoń jak widać są bardzo drastyczne. Wystawiony na nie jest praktycznie każdy palacz. Tak więc, zdecydowanie nie jesteś bezpieczny jeżeli od wielu lat regularnie palisz papierosy. Jak najszybciej uporaj się z tym szkodliwym nałogiem i zacznij walkę od dzisiaj! To jedyne słuszne rozwiązanie tego problemu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com