Pakowanie maszyn do transportu morskiego – poznaj firmę INREL!

Bezpieczeństwo przewożonych ładunków ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o efektywność transportu. Szczególnie dotyczy to maszyn, które często mają dużą wartość, a więc ich ewentualne uszkodzenie skutkuje stratami finansowymi. Dlatego, realizując transport morski, szczególną uwagę należy zwrócić na prawidłowe przygotowanie towarów do przewozu. Profesjonalne usługi w tym zakresie oferuje firma Inrel.

Dlaczego organizacja transportu morskiego musi uwzględnić prawidłowe zabezpieczenie maszyn?

Transport wodny jest realizowany w specyficznych warunkach. Przewożone towary są narażone na różnorodne czynniki, w tym oddziaływanie ze strony wody, soli czy silnych wiatrów. Mogą one doprowadzić do:

 • rozwoju wilgoci,
 • zalania maszyn,
 • przemieszczania ładunku w obrębie kontenerów czy jego wypadnięcia ze statku.

By temu zapobiec, konieczne jest odpowiednie pakowanie towaru do transportu morskiego. Dzięki temu nie dojdzie do korozji maszyn oraz na ich powierzchni nie pojawią się zarysowania czy pęknięcia, które mogłyby skutkować uszkodzeniem bądź zepsuciem sprzętów i utratą możliwości ich wykorzystania w zakładzie. Nie bez znaczenia pozostaje też odpowiedzialność ze strony przewoźnika, który może ponieść duże straty finansowe, wynikające z konieczności zapłaty odszkodowania.

Transport morski towarów – jak wygląda zabezpieczenie ładunku?

Firma Inrel posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji procesów związanych z pakowaniem maszyn. Dysponuje niezbędnym sprzętem oraz wykwalifikowaną kadrą, dzięki czemu spedycja morska przeprowadzana za jej pośrednictwem przebiega sprawnie i efektywnie.

Każde zlecenie traktowane jest indywidualnie, przy czym przebiega według podobnych etapów. Obejmuje to:

 • przeprowadzenie wizji lokalnej, w trakcie której dokonywane są pomiary maszyn – pozwala to na dobór odpowiednich skrzyń transportowych,
 • zaprojektowanie i wykonanie skrzyń,
 • wybór środków zabezpieczających,
 • demontaż maszyn, jeśli dokonywana jest relokacji linii produkcyjnej,
 • umieszczenie elementów w skrzyniach i ich zabezpieczenie mechaniczne oraz antykorozyjne,
 • zamknięcie skrzyń oraz ich oznakowanie.

Kolejne czynności, jakie oferuje firma Inrel, jeśli chodzi o transport morski maszyn, to załadunek na kontener. W tym procesie ważne jest, aby skrzynie nie mogły przesuwać się podczas przewozu i ocierać się albo uderzać o siebie, co wywołuje ryzyko związane z uszkodzeniem znajdujących się w nich sprzętów.

Sposoby zabezpieczenia ładunku w firmie Inrel

Aby zapewnić, że transport wodny odbędzie się bez zakłóceń, pracownicy firmy Inrel wykorzystują specjalistyczne elementy i środki zabezpieczające. Chodzi o skrzynie, materiały antykorozyjne oraz czujniki.

Skrzynie transportowe

Aby uniemożliwić przemieszczanie się maszyn w trakcie transportu, w Inrel stosowane są skrzynie wykonane:

 • na zamówienie, przez tartak, co pozwala na ich dokładne dopasowanie do gabarytów przewożonego sprzętu,
 • zgodnie ze standardem ISPM 15 (IPPC), dzięki czemu zagwarantowana jest ochrona przed rozprzestrzenianiem się szkodliwych organizmów.

Zabudowy są wytrzymałe i zapewniają odporność na zróżnicowane czynniki, w tym uszkodzenia mechaniczne. Gwarantuje to, że umieszczone w nich ładunki nie będą się przesuwały.

skrzynia transportowa na maszyny

Transport morski maszyn nie jest możliwy, jeśli urządzenia nie zostaną odpowiednio zabezpieczone. Dobrym rozwiązaniem są skrzynie montowane na zamówienie. Ich stelaż jest dopasowany do gabarytów sprzętów, co zapobiega przemieszczaniu w trakcie przewozu.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Metalowe maszyny są narażone na korozję. Dlatego, organizując transport morski, należy zapewnić ochronę przed oddziaływaniem wody. W tym celu pracownicy Inrel wykorzystują specjalną folię oraz papier, które tworzą skuteczną barierę, w tym również przed zanieczyszczeniami biologicznymi. Inne sposoby zabezpieczenia to pochłaniacze wilgoci oraz smary antykorozyjne.

Czujniki

Inrel oferuje usługi dodatkowe w transporcie morskim. Obejmują one instalację w skrzyniach czujników, które dotyczą poziomu wilgotności, temperatury czy przechyłu. W razie, gdy zanotowane zostaną przekroczenia norm, można szybko poprawić zabezpieczenie ładunku.

Transport morski, jeśli chodzi o przewóz maszyn, jest skomplikowany. Aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia, trzeba odpowiednio zabezpieczyć ładunek. Duże doświadczenie w tym zakresie ma firma Inrel, która stosuje specjalistyczne rozwiązania, w tym dedykowane skrzynie czy czujniki.

Polecamy:
Kto powinien zainwestować w biurko elektryczne?
Masz firmę transportową? Postaw na wytrzymałe siatki zabezpieczające ładunek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com