Owijarki do palet

 

Maszyny do owijania folią stretch mogą się zwrócić w ciągu kilku miesięcy. Maszyna do owijania folią stretch może uwolnić pracowników od innych zadań i radykalnie zmniejszyć zużycie folii stretch. Napędzane głowice rozciągające w maszynie do owijania folią stretch są zdolne do stałego, maksymalnego rozciągania folii. Zwiększenie szybkości rozciągania folii zmniejsza zużycie folii, koszty i wpływ na środowisko.

Rodzaj i ilość owijanych ładunków paletowych pomoże określić najlepszą maszynę dla każdego zastosowania.

Czym  jest maszyna do owijania folią stretch?

Maszyny do owijania folią stretch są urządzeniami zasilanymi elektrycznie lub ręcznie, służącymi do nakładania folii stretch na różne towary i produkty. Chociaż ręczne maszyny do owijania folią stretch są używane na całym świecie, maszyny zasilane elektrycznie są zdecydowanie najbardziej popularne i najczęściej używane.

Najchętniej używanymi maszynami do owijania folią stretch są obrotowe maszyny do owijania folią stretch. Maszyny ze stołem obrotowym obracają towar podczas owijania folii wokół produktów. Poniżej znajduje się lista różnych typów maszyn do owijania folią stretch.

Rodzaje owijarek

Obrotowe owijarki mają obrotową platformę, na której umieszcza się ładunek paletowy. Podczas obracania się stołu, folia z tworzywa sztucznego jest pobierana z nieruchomej szpuli. Z kolei w wieżach obrotowych ramię obraca się wokół ładunku, dozując folię wokół niego. Urządzenia te mogą, ale nie muszą, posiadać platformę, na której można umieścić paletę, ale nie obraca się ona.

Stoły obrotowe dostępne są jako ręczne, półautomatyczne lub automatyczne owijarki do palet stretch. Urządzenia ręczne są sterowane przez operatora. Operator mocuje folię z tworzywa sztucznego do ładunku i kontroluje nawijanie folii wokół palety. Półautomatyczna maszyna do owijania folią stretch wymaga operatora do przymocowania folii do ładunku na palecie, ale urządzenie samo zajmuje się owijaniem. Urządzenia automatyczne nie wymagają kontroli operatora. Wszystko, począwszy od mocowania folii do ładunku, aż po owijanie, jest zautomatyzowane. Operator może być jednak zobowiązany do przenoszenia ładunków na i ze stołu, jak również do uzupełniania folii.

Cechy owijarek do palet

Owijarki do palet mają konstrukcję wysokoprofilową lub niskoprofilową. Niski profil odnosi się do odległości pomiędzy poziomem podłogi a powierzchnią stołu, na którym umieszczany jest ładunek. Urządzenia niskoprofilowe znajdują się bliżej podłoża. W przypadku wysokoprofilowej owijarki stretch, stół obrotowy znajduje się na platformie naziemnej. Wysoki profil odnosi się do odległości pomiędzy poziomem podłogi a powierzchnią stołu, na którym będzie umieszczony ładunek.  Dostęp do tych owijarek stretch odbywa się zazwyczaj poprzez rampę. Niektóre obrotowe owijarki stretch są dostępne z więcej niż jednym stołem do owijania ładunków.

Jak szybko i łatwo rozliczyć PIT?
Pozycjonowanie strony firmowej w Internecie – pierwsze kroki do zdobycia wysokiej pozycji w Google
Tworzenie i zarządzanie sklepem internetowym – Pretashop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com