Outsourcing czy samodzielne prowadzenie księgowości? Dlaczego warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego?

Samodzielne prowadzenie księgowości, zatrudnienie księgowej, czy outsourcing księgowości do biura rachunkowego – który sposób prowadzenia księgowości wybrać?

Sposoby prowadzenia księgowości

Jednym z podstawowych pytań, które zadaje sobie przedsiębiorca rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej jest to, jak prowadzić księgowość w swojej firmie? Dla wielu najprostszym i jednocześnie najtańszym rozwiązaniem jest samodzielne prowadzenie księgowości. To częsty wybór osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy nie planują zatrudniać pracowników. Zatrudnienie księgowej lub rozpoczęcie współpracy z biurem rachunkowym to zaś rozwiązanie, w którym obsługa księgowa lub księgowo-kadrowo przekazywana jest w ręce profesjonalisty. Pociąga ona wprawdzie ze sobą określone koszty, katalog korzyści jest jednak bardzo długi.

Zatrudnienie księgowej a outsourcing księgowości do biura rachunkowego

Przedsiębiorca, decydujący się na przekazanie prowadzenia księgowości profesjonaliście, ma do wyboru zatrudnienie księgowej lub outsourcing kadr i płac do biura rachunkowego. Zatrudnienie księgowej wiąże się z koniecznością stworzenia nowego miejsca pracy z wszystkimi tego konsekwencjami. Należy zapewnić jej odpowiednie warunki – sprzęt i miejsce – wypłacać pensję, czy odprowadzać ZUS. W przypadku takiego rozwiązania trzeba też pamiętać, że w razie choroby lub urlopu księgowość musi zostać przekazana innej osobie, nie można bowiem zawiesić jej prowadzenia.

Outsourcing księgowości do biura rachunkowego to przekazanie jej prowadzenia zewnętrznej firmie, która zatrudnia na ogół więcej niż jednego pracownika. Tym samym, w razie nieobecności księgowej, zajmującej się sprawami danej firmy, po stronie biura rachunkowego pozostaje zapewnienie ciągłości działań. Inne są także zasady rozliczania z firmą zewnętrzną.

Biura rachunkowe – korzyści z współpracy

Korzyści płynących z współpracy z biurami rachunkowymi jest o wiele więcej. Warto choćby wskazać, że decydując się na outsourcing księgowości przedsiębiorca nie musi ograniczać się do miasta lub bliskiego sąsiedztwa swojej siedziby, dzięki czemu poszerza się znacznie ilość ofert. Biuro rachunkowe 5 plus Consulting (5-plus.com.pl) z siedzibą w Bielsku-Białej i Czechowicach Dziedzicach świadczy bowiem swoje usługi nie tylko na terenie Śląska, ale i całego kraju. Podobnie jest z innymi biurami rachunkowymi, które w czasach powszechnej digitalizacji gospodarki, wypracowały skuteczne sposoby współpracy online.

Biuro rachunkowe wielka wieśJednym z niekwestionowanych plusów współpracy z biurami rachunkowymi jest także bezpieczeństwo, które zyskuje przedsiębiorca. Z jednej strony biura rachunkowe to bowiem na ogół zespół profesjonalistów, których doświadczenie i wiedza pozwalają znaleźć optymalne rozwiązania spraw firmy. Biura rachunkowe ponoszą ponadto odpowiedzialność za ewentualne błędy, powinny bowiem posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej prowadzonej działalności. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że biuro rachunkowe to gwarancja aktualnej wiedzy – znajomości interpretacji, nowelizowanych przepisów i komentarzy.

Szeroka oferta biur rachunkowych

Współcześnie działające biura rachunkowe, tak na terenie Bielska, jak i innych miast, świadczą nie tylko usługi księgowe, czy kadrowo-płacowe. Wybierając biuro rachunkowe warto zwrócić zatem uwagę na zakres oferowanych działań. Wiele z nich proponuje bowiem swoim klientom obsługę BHP, wsparcie przy zakładaniu lub przekształcaniu działalności gospodarczej, czy usługi doradcze. Taką szeroką ofertę posiada m.in. Biuro Rachunkowe 5 plus consulting, a więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.5-plus.com.pl/biuro-rachunkowe-bielsko-biala/.

Polecamy:
Opakowania zabawek idealne na sklepowe półki
Jak poradzić sobie z problemami z toaletą w lokalach usługowych? Sięgnij po sprawdzone metody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com