Otwierasz sklep online? Ważne wskazówki do projektowania stron w eCommerce

Wszyscy przez to przechodziliśmy. Zawsze przy tym jesteś gdy chcesz kupić coś w internecie, a przyjemny produkt po atrakcyjnej cenie pojawia się w Google. Wchodzisz, spoglądasz na stronę … i wyskakujesz z niej szybciej niż trampolista olimpijski. Innym razem można wylądować na pięknej stronie, ale po wybraniu produktu musisz przechodzić przez labirynt procesu płatności, zanim uda się sfinalizować transakcję.

Projektowanie stron internetowych poznań e-commerce to nie tylko tworzenie sklepu internetowego estetycznie przyjemnym (choć to pomaga).

Ważniejszym jest niezaprzeczalny fakt, że im szybciej klient może dostać się ze strony docelowej do ukończenia zamówienia, tym bardziej prawdopodobne jest, że osiągniesz cel i zostawi Ci swoje pieniądze. Tworzenie wysokiej jakości stron e-commerce polega na udostępnianiu potencjalnym klientom przejścia przez ten proces.

Oto kilka kluczowych wskazówek, które są ważne podczas projektowania, tworzenia i prowadzenia wielu witryn e-commerce. To nie jest wyczerpująca lista, ale postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i powinieneś być w stanie utworzyć udaną witrynę e-commerce.

Kiedy klienci starają się szukać tego, czego chcą w witrynie e-commerce, możliwość filtrowania opcji pozwoli zaoszczędzić im wiele czasu i wysiłku. Jest to szczególnie ważne, gdy chodzi o rozmiary gdy kupuje się produkty, takie jak ubrania.

Klienci nienawidzą znalezienia tego “doskonałego” kawałka odzieży tylko po to, aby odkryć, że nie ma tego w ich rozmiarze.

Gdy użytkownik zacznie “zawężać” nawigację do określonej kategorii (na przykład wybierając tylko duże ubrania), może popełnić błąd lub zmienić zdanie.

Ważne jest więc, aby pozwolić im usunąć tę opcje – zamiast zmuszać do korzystania z kliknięć “z powrotem”, które są powtarzalne w najlepszym wydaniu i mogą w najlepszym razie przeciąć połączenie z przeglądarką.

Co jeszcze pamiętać biorąc się za tworzenie stron ww Poznań?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak często pasek wyszukiwania w naszej witrynie e-commerce jest używany. Kiedy klient odwiedzi witrynę, kiedy szuka czegoś w szczególności, jeśli nie jest to wyraźnie wskazane na stronie docelowej, najczęstszą reakcją jest wyszukiwanie.

Rozważ utworzenie paska wyszukiwania kluczowych elementów witryny e-commerce bo to ma znaczenie. Będzie to również działało w tym, aby utrzymać użytkowników w witrynie, ponieważ mogą mieć pokusę, aby rozejrzeć się jeszcze bardziej.

Jeśli rzeczy są niedostateczne, wyjaśnij to

Jednym z największych błędów, jakie można popełnić, tworząc sklep e-commerce, który nie był na bieżąco. W celach SEO lepiej jest przechowywać produkt w witrynie zamiast go usuwać i dodawać go ponownie. Jeśli produkt jest niedostępny, musi być krystalicznie czysty. W przeciwnym razie, pojawia się nieprzyjemny fakt, że musisz anulować zamówienie.

E-commerce to skupienie się na oczach, ponieważ przez większość czasu nie dostrzegasz ani nie dotykasz rzeczy, dopóki nie zostaną dostarczone. Posiadanie dużej ilości zdjęć to gwarantowany sposób na przyciągnięcie większej liczby firm, więc zaplanuj układ strony w karcie produktów. Czy masz pokaz slajdów? Lub kafelki miniaturowe? Równie ważna jest jakość tych zdjęć, ponieważ rozmazane lub pikselowe zdjęcia będą zamykane, a także obniżają jakość witryny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com