Otwierasz centrum fitness? Tego sprzętu nie może w nim zabraknąć!

Kiedy planujesz otworzyć centrum fitness z najwyższej klasy sprzętem, musisz być selektywny. Nie musi to być miejsce, w którym zmieści się każdy możliwy do wyobrażenia sprzęt. Aby pomóc Ci zawęzić to, czego naprawdę potrzebujesz, aby odnieść sukces w tym biznesie – oto kilka najlepszych urządzeń, jakie musi posiadać każda początkująca siłownia.

1. Atlas do ćwiczeń

Atlas do ćwiczeń to regulowana platforma służąca do wykonywania ćwiczeń siłowych. Powinieneś być w stanie wyregulować oparcie, abyś klient mógł przesunąć ją z płaskiej pozycji do pochyłości. W Internecie znajdziesz wiele opcji, ale szukaj dobrze zbudowanej z możliwością łatwej regulacji. Komercyjne studio treningowe może potrzebować co najmniej dwóch z nich. Warto też zajrzeć na: http://fitnessxpress.pl/atlas-do-cwiczen-w-domu-i-silowni-ranking-2018-jaki-ceny-opinie/.

2. Zestaw hantli

To jest prawdopodobnie twój najważniejszy zakup wyposażenia siłowni! Zdobądź wszystkie zestawy hantli, od bardzo lekkiego do bardzo ciężkiego, w zależności od profilu grupy użytkowników. Hantle są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i materiałach w dzisiejszych ofertach, od plastikowych do prostego metalu, więc wybierz różne i daj klientom wybór. Zdobądź od razu w zestawie ze stojakami – zaoszczędź czas i przestrzeń.

3. Zestaw sztang

Masz kilka opcji sztang – kup wszystkie, jeśli możesz sobie na nie pozwolić. W przeciwnym razie dobrze będzie służył zestaw stałych lub łatwych w regulacji sztang. Oczywiście do przechowywania sztangi niezbędny jest stojak.

4. Zestaw Kettlebell

Kettlebells stanowią alternatywę dla hantli, ponieważ aktywują nieco inny profil mięśni i choć niekoniecznie lepsze, są popularne i warte zakupu. Kettlebells są dostępne w różnych:

  • grubościach,
  • rozmiarach,
  • kształtach.

5. Drążki do podciągania

To służy do robienia podciągnięć. Poszukaj opcji z regulowanym podnoszonym drążkiem – a zaoszczędzisz na kosztach i przestrzeni.

6. Bieżnia

To konieczność dla solidnego treningu cardio. Będziesz chciał bieżni, która ma różne nachylenia, prędkości i zapewnia monitorowanie tętna. Zdobądź solidną, komercyjną bieżnię na siłowni, jeśli możesz sobie na to pozwolić, i sprawdź maszyny z wirtualnymi trenerami lub innymi dodatkami, jeśli chcesz wydać więcej i zapewnić członkom siłowni większą różnorodność.

7. Rower stacjonarny

Rower stacjonarny jest alternatywą dla bieżni i wioślarza – jeśli chodzi o ćwiczenia z obciążeniem układu krążenia. Zaletą roweru jest to, że nie obciąża kolan. Ale dobry wybór jest taki, aby mieć wszystkie trzy opcje w swojej siłowni, ponieważ podkreślają nieco mięśnie.

8. Wioślarz

Można zrobić wiele dzięki tej maszynie – zwłaszcza jeśli szuka się czegoś sprzyjającego treningowi aerobowemu. W przeciwieństwie do roweru i bieżni, które koncentrują się bardziej na dolnej części ciała, rower oferuje trening od głowy do nóg, angażując nogi, rdzeń i górną część ciała. Dodatkowo pomaga spalić mnóstwo kalorii i jest również mało skutecznym sposobem na ćwiczenia cardio.

Na koniec – dbaj o aktualność swojego sprzętu i wymyśl inteligentny sposób rozplanowania całego centrum fitness.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com