Oszczędności zdeponowane w kryptowalucie. Którą wybrać, z jakich usług warto skorzystać?

W Polsce temat oszczędzania powraca jak bumerang. Głównie dlatego, że wśród Polaków wciąż jest dość niska świadomość związana z odkładaniem i inwestowaniem pieniędzy. Oczywiście rzecz trudno jest wypracować wśród milionów dłużników, ale oprócz nich, w narodzie rośnie w siłę również dość szeroka klasa średnia. Czy zaliczający się do niej przeciętny Kowalski powinien w ogóle rozważyć kryptowalutę jako metodę na oszczędzanie?

Bitcoin, Ethereum, Litecoin — kryptowalut jest całe mnóstwo

Początkującemu trudno się nie zgubić się w zawiłościach związanych z mnogością kryptowalut. Oczywiście najbardziej znany i najwyżej wyceniany jest Bitcoin — jego można wymienić jako najbardziej stabilną podstawę do przechowywania środków w postaci cyfrowej. Jednak obok niego powstało mnóstwo altcoinów, czyli walut alternatywnych. Część z nich już zdążyło upaść ze względu na brak zainteresowania, inne działają w bardzo ograniczonym zakresie.

Jednak są też takie waluty jak Ethereum, które wciąż się rozwijają i są łakomym kąskiem dla doświadczonych inwestorów. Najpopularniejsze z nich umożliwiają płatności w różnych usługach internetowych i stacjonarnych, tak samo, jak w przypadku Bitcoina. Ich siłą pozostaje niska prowizja za transakcję, która w przypadku pierwszej kryptowaluty jest już obecnie ustalona na dość wysokim poziomie.

Usługi łączące w sobie procesy inwestycyjne i oszczędnościowe

Jednym z przykładów serwisu o sporych możliwościach, jest oficjalna strona aplikacji Crypto Profit. Jest to kryptobot, którego zadaniem jest automatyczne inwestowanie na giełdzie w sposób przemyślany i ograniczający ryzyko. Pomaga mu w tym specjalny algorytm, częściowo opierający się o składniki znane ze sztucznej inteligencji.

Dzięki takim usługom nie trzeba się orientować w tym, jaka waluta jest obecnie intratna i z perspektywami na przyszłość. System sam dobiera odpowiednie pary walutowe, stosując metodę dynamicznej konwersji. Co więcej, użytkownik nie musi nawet posiadać fizycznego salda w Bitcoinie, ponieważ wszystko może być rozliczone w klasycznej walucie, poprzez złożenia depozytu za pomocą bankowości mobilnej.

Można śmiało powiedzieć, że skorzystanie z zaufanej usługi kryptobota, to metoda na bardzo ciekawy sposób w budowaniu oszczędności. Oprócz powierzaniu jej w ręce systemów blockchain użytkownik zyskuje pewną opcję inwestycyjną, którą zajmuje się algorytm. Może się zatem okazać, że przy korzystnych zachowaniach rynku, po kilku latach nazbiera się spora emerytura.

Kryptowaluty, oszczędności i ryzyko

Nie można jednak ukrywać, że krypto to także bardzo niestabilna branża. Dziś jeszcze nikt nie zna jej przyszłości, chociaż technologie z nią związane zostają już powoli wdrażane nawet do struktur państwowych. Z kryptowalutami wiąże się mnóstwo problemów koniecznych do rozwiązania, na czele z ogromnym zużyciem prądu, generowanym przez multum obliczeń matematycznych. Są one realizowane przez tysiące komputerów, dzięki czemu cała sieć ma szansę dobrze funkcjonować i zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla poszczególnych transakcji.

Inwestując mądrze i stale obserwując ten dynamiczny rynek, można jednak w znaczący sposób owe ryzyko ograniczyć. Należy jedynie korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, zaufanych dostawców usług i polecanych aplikacji. O wiarygodności najlepiej przekonać się przeglądając opinie w internecie. Największą skarbnicą wiedzy pozostają tematyczne fora — z nich można dowiedzieć się zarówno o samych aspektach technicznych, jak i podatkowych, związanych z krypytowalutami. Oczywiście jedną z dróg do sukcesu w oszczędzaniu jest odpowiednio ugruntowana wiedza, a tę należy stale pogłębiać, interesując się wszelkimi, nowymi perspektywami w świecie krypto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com