Oszczędność wody w miejscu pracy – jak robić to prawidłowo?

Woda jest niezbędna do życia, ale też nie jest to zasób nieskończony. Musimy ją szanować zawsze i wszędzie – bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Oszczędzaj wodę w pracy dzięki poniższym przydatnym wskazówkom!

Wyciek wody

Nie ma nic gorszego niż wyciek, ponieważ płacisz za utraconą wodę. Przemysł marnuje wiele miliardów litrów wody dziennie z powodu różnego rodzaju wycieków, dlatego dowiedz się, jak sprawdzić wycieki, by nie dokładać swojej cegiełki do tego problemu.

WC

Toalety stanowią ponad 30% zużycia wody w miejscu pracy. Jeśli twój budynek jest otwarty dla osób z zewnątrz, może to być jeszcze bardziej znaczące. Upewnij się, że masz wodoszczelną toaletę z podwójnym spłukiwaniem, ponieważ zużywa ona tylko 6 litrów płynu do spłukiwania, co stanowi mniej niż połowę w porównaniu do tradycyjnej toalety.

Kapanie

Kup aerator dla każdego kranu w miejscu pracy. Aerator rozprowadza strumień wody wypływającej z kranu – zamieniając ją w maleńkie kropelki. Zapobiegnie to rozpryskiwaniu się wody i będzie sprzyjać jej oszczędzaniu.

Zmywarki

Mycie płyt ręcznie w zlewie kuchennym może zużywać więcej wody niż zmywarka. Należy rozważyć zainstalowanie wydajnej w wodzie zmywarki, ponieważ zużywa ona minimalną ilość wody niezbędnej do czyszczenia i płukania. Zawsze należy pilnować tego, by przed włączeniem zmywarka w firmie była maksymalnie załadowana – co daje szansę na pełną wydajność wody.

Prysznice

Jeśli w twoim miejscu pracy są prysznice, powinieneś zauważyć, że spędzając ponad pięć minut w kabinie prysznicowej możesz zużywać więcej wody niż brać kąpiel. Odkryj, jak oszczędzać wodę pod prysznicem i wykorzystaj te wskazówki.

Trawniki i przestrzenie zewnętrzne

Wiele miejsc pracy ma trawnik lub ogród. Sztuczny trawnik może pomóc zaoszczędzić wodę i koszty konserwacji.

Rośliny i kwiaty

Większość roślin i kwiatów wymaga regularnego podlewania, aby rosły i pozostały zdrowe. Zastąpienie niektórych roślin i kwiatów sztucznymi pozwoli zaoszczędzić wodę. Zastanów się nad zakupem sztucznych kwiatów do sal konferencyjnych i korytarzy, ponieważ te obszary będą używane rzadziej. Nowoczesne sztuczne kwiaty są realistyczne i rozświetlają Twoje miejsce pracy.

Tereny rekreacyjne

Jeśli pracujesz w klubie sportowym lub jeśli twoje miejsce pracy ma teren do uprawiania trawy, będzie wymagało regularnego podlewania i koszenia. Teraz możesz cieszyć się:

  • piłką nożną,
  • tenisem,
  • krykietem,
  • golfem na sztucznej murawie,

i to niemalże  bez konserwacji i bez wody.

Zbieranie wody

Po co oszczędzać wodę, skoro możesz ją również zebrać? Dowiedz się, jak rozpocząć zbieranie wody deszczowej. Istnieją rozwiązania niedrogie, łatwe do zainstalowania i będziesz zaskoczony, ile wody Twój biznes może zaoszczędzić każdego roku za pomocą tego typu rozwiązań.

Pitna woda do firmy i domu

Zaleca się picie co najmniej 1 litra wody dziennie (około sześciu szklanek). Wiele osób marnuje wodę, pozwalając spływać wodzie z kranu przed napełnieniem szklanki. Możesz zaoszczędzić wodę, instalując AquaSolution – dystrybutory wody do picia, które od razu dostarczają zimną wodę pitną. Będzie to również negować potrzebę kubków i szklanek, co oznacza mniej zmywania i więcej oszczędności wody.

Polecamy także:
Ciepły ogród zimowy – planowanie nim nadejdzie chłodna pora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com