Organizacja imprez integracyjnych dla firm – Dlaczego warto skorzystać z agencji eventowej?

W dzisiejszych czasach firmy coraz częściej decydują się na takie eventy jak imprezy integracyjne. Spotkania mogą mieć charakter odpoczynku i wzmocnienia więzi między pracownikami ale także mogą być szeregiem szkoleń z określonej dziedziny. W takim przypadku oprócz wzajemnych relacji umacniana jest integracja uczestników. Firmy oraz organizatorzy imprez mają w zanadrzu szereg pomysłów na takie konwencje. Wybierając profesjonalnie organizowane wyjazdy integracyjne dla swoich pracowników, nie musisz się martwić o żaden z aspektów organizacyjnych. Poniżej zostały opisane najważniejsze atuty ofert agencji eventowych oraz jak ważna jest integracja w pracy.

Dlaczego integracja w firmie jest istotna? 

 

Wzajemna więź między pracownikami jest elementem tak zwanej strategii team buildingu. Dzięki pozytywnym emocjom, jakie odczuwają między sobą zatrudnieni (również na linii pracownik – pracodawca) wzmacniany jest przepływ informacji – a to przekłada się na lepszą efektywność i jakość wykonywanej pracy. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, kiedy praca przebiega nad wspólnym projektem.

Należy zwrócić uwagę na pewien fakt. Jeśli pracownik posiada dobre stosunki z pracodawcą i innymi, nie jest narażony na sytuacje stresowe oraz komunikacja nie sprawia mu problemu – nie myśli wtedy o zmianie miejsca zatrudnienia i sumiennie wykonuje dane mu obowiązki.

Przykłady i pomysły na spotkania/wyjazdy integracyjne 

Pomysłów na spotkania integracyjne jest multum. Od tych bardziej wymagających organizacji jak wycieczki, po te najzwyklejsze, które można wykonywać codziennie. Przyjrzyjmy się paru przykładom “casualowym” sposobów.

 • Szkolenia – wiele możliwości, na fajny rozwój samego siebie i wspólnych relacji. Wieczorowa nauka gotowania, tańca czy gry na instrumencie to doskonała okazja na rozwijanie zainteresowań i złapanie wspólnej więzi.
 • Aktywność sportowa – wspólne bieganie, a może mecz piłki nożnej? Paintball, escape roomy to też świetna idea. Rodzaj takiego “wypadku” należy dostosować do preferencji pracowników i wybrać najlepszą opcję. Sportowa rywalizacja należy to jeden z najlepszych sposobów na zjednoczenie.
 • Wspólna, kawa, posiłek – niezawodna forma spotkania. Najzwyklejsze wyjście, sprawdzające się szczególnie w mniejszych firmach. To świetny czas na poznanie siebie bliżej i porozmawianie o niezobowiązujących tematach.

Formy integracji w pracy 

Nie wolno zapomnieć o utrzymanie dobrej atmosfery również wewnątrz. Wyróżnia się kilka nazwijmy to “rytuałów”, które sprawdzają się na co dzień.

 • Poranna kawa – nic nie wiąże bardziej niż pyszna kawa na rozpoczęcie dnia pracy – jest to mała rzecz, która wbrew pozorom działa cuda,
 • Wigilia/Śniadanie Wielkanocne – symboliczny posiłek oraz połamanie się opłatkiem/jajkiem w okresie świątecznym na pewno sprawi, że pracownicy poczują przynależność do grupy i uczucie bycia “w domu”,
 • Świętowanie urodzin – najzwyklejsze życzenia i zaśpiewanie “sto lat” wniesie w miejsce pracy pozytywne emocje, szczególnie dla solenizanta, o którym firma nie zapomniała.

Imprezy integracyjne organizowane przez agencje 

Po przyjrzeniu się mniej zobowiązującym sposobom czas na te wymagające przygotowania oraz budżetu. Zaobserwować można wzrost agencji, które specjalizują się w organizacji tego typu eventów – i słusznie, gdyż to nieoceniona usługa, szczególnie jeśli program ma być zróżnicowany.

Agencje eventowe są w stanie przygotować najlepszy program adekwatny do budżetu firmy. Proponują oni między innymi zajęcia indoor oraz outdoor.

Indoor 

Bardzo cenione zajęcia, świetnie wypełniające lukę podczas złych warunków atmosferycznych. Pomysłów na zajęcia “w środku” tak wiele, że wymieniliśmy według nas najbardziej interesujące.

 • warsztaty fotograficzne,
 • warsztaty muzyczne,
 • nauka malowania (na płótnie, karykatur itp),
 • warsztaty DIY,
 • warsztaty kulinarne,
 • nauka jazdy na łyżwach,
 • aquaparki.

Możliwości jest oczywiście wiele więcej. Agencje, których specjalizacją jest impreza firmowa mają odpowiednie zniżki i dopinają wszystko na ostatni guzik, dlatego warto skorzystać z ich usług.

Outdoor 

Zajęcia na świeżym powietrzu są bardzo popularne i chętnie wykorzystywane przez firmy. Takie aktywności doskonale poprawiają myślenie i korzystnie wpływają na zdrowie. Firmy  zajmujące się imprezami integracyjnymi są w stanie zorganizować szereg rozrywek i atrakcji. Dopasowują one program do potrzeb pracowników i skutecznie wypełniają cały budżet.  Z najbardziej rozchwytywanych można wymienić:

 • obóz survival (szkoła przetrwania),
 • jazda quadami,
 • wyścig gokartów,
 • wyprawy przełajowe,
 • strzelnica (broń palna, łuk, kusza),
 • specjalnie organizowane  turnieje jak np. rycerski czy dziki zachód,
 • zjazd kajakowy,
 • samochody terenowe.

Wycieczki 

Ostatnim i najbardziej kosztownym sposobem na integrację firmy są wycieczki. Mogą to być 2-3 dniowe np wyprawy górskie, a mogą to być tygodniowe wyjazdy za granicę. Decydując się na taki krok agencja eventowa będzie niezbędna. Mają oni doświadczenie z rozporządzeniem pieniędzy i przygotowaniem atrakcji. Taki wyjazd będzie na pewno owocny i bezsprzecznie osiągnie pożądany cel – sprawi, że współpracownicy wejdą na wyższy poziom wzajemnych relacji.

Impreza integracyjna to niezwykle istotny element i powinny być praktykowane w każdej organizacji. Nawet małe czynności potrafią poprawić atmosferę w pracy. Podane zostało kilka przykładów jak spędzić czas, na budowie teambuildingu. Wprowadzając powyższe pomysły firma na pewno odniesie sukces – wszak jest zbudowana z ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com