Organizacja czasu w nowym roku – zrób to po mistrzowsku!

Nowy Rok to nowe postanowienia. Jeśli obiecujesz sobie, że w tym roku nic Cię nie zaskoczy, bo na wszystkie ewentualności będziesz dobrze przygotowany, to wiedz, że na rynku dostępnych jest wiele narzędzi, które pomogą Ci zapanować nad codziennych chaosem i w jak najlepszy sposób wykorzystać dostępny czas. Podpowiadamy, jak zadbać o organizację na co dzień po mistrzowsku!

Kalendarz to podstawa

Choć możesz uznać to za niewart uwagi gadżet, to kalendarz naprawdę pozytywnie wpływa na organizację czasu nie tylko w ciągu dnia, ale w ciągu całego tygodnia, czy miesiąca. Tak holistyczne podejście do swojej dyspozycyjności, pozwala wykorzystać ją do maksimum. Oczywiście możesz użyć do tego aplikacji kalendarza w swoim smartfonie, ale zdecydowanie większy urok ma klasyczny, papierowy kalendarz. Wyobraź sobie, że Twój telefon rozbija się na chodniku, wypada z torebki podczas jazdy tramwajem, czy topi w toalecie. Wszystkie zapiski z kalendarza znikają w szybkim tempie. Dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzi się jego papierowa wersja – szeroki wybór tych produktów posiada w swojej ofercie hurtownia on-line artykułów biurowych. Warto postawić na wygodną formę kalendarza podręcznego, aby móc zawsze mieć go pod ręką, by sprawdzić lub dopisać wyzwania na ten lub kolejny dzień. Na początku może być Ci trudno zmotywować się do jego regularnego uzupełniania, jednak już po tygodniu czy dwóch, stanie się on Twoim nieodłącznym elementem, który już na etapie planowania tygodnia, czy miesiąca pozwoli Ci go po mistrzowsku zoptymalizować.

Planuj z wyprzedzeniem

Znasz to uczucie, gdy przychodzisz do domu z pracy lub uczelni i jeszcze w drodze myślisz o tym, jak wiele rzeczy trzeba zrobić tego dnia, ale nagle okazuje się, że w okamgnieniu zegar wskazuje 20 lub 21, więc czasu wystarcza tylko do tego, by przygotować się na następny dzień? Wolny czas ucieka przez palce z zawrotną prędkością, coraz częściej za to marnotrawstwo odpowiada smartfon, który skutecznie rozprasza uwagą. Tymczasem wystarczy odłożyć urządzenie na bok, a zamiast tego do ręki wziąć artykuły biurowe. Gdy jesteś w pracy lub na uczelni i przychodzą Ci do głowy wszystkie zadania, którymi musisz się zająć, na bieżąco spisuj je na kartce, przyjmując różne oznaczenia, które pozwolą Ci dokonać hierarchii obowiązków pod względem ich istotności. Może się bowiem okazać, że coś, co zaprząta Ci głowę od kilku dni to drobnostką, którą wykonasz w kilka chwil i będziesz mógł na zawsze skreślić ją ze swojej listy. Spisane obowiązki pełnią również funkcję motywacyjną. W końcu trudno wyprzeć się swoich planów, gdy są one odręcznie udokumentowane. Już teraz wejdź na biurowi.pl, wyposaż się w podręczny kalendarz, karteczki oraz zestaw  długopisów i zacznij rok w zorganizowanym stylu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com